Nawet zwykły, czuły dotyk powoduje wydzielanie się szeregu hormonów, w tym oksytocyny odpowiedzialnej za powstawanie więzi emocjonalnej z drugim człowiekiem, serotoniny – zwanej potocznie hormonem szczęścia i dopaminy, wyzwalającej pozytywne emocje. Co więcej, dotyk pozwala również zmniejszyć poziom kortyzolu (hormon stresu), dzięki czemu uznaje się, że ma „właściwości” uspokajające i odprężające.

Niestety w obecnych czasach częściej niż swojego partnera dotykamy telefonu komórkowego. Niemal co 4. właściciel smartfona spędza od 1 do 2 godzin na użytkowaniu urządzeń mobilnych, zaś 11% poświęca na to co najmniej 4 godziny dziennie.

Aby poświęcić partnerowi lub partnerce więcej czasu, warto między innymi… wyłączyć telefon.
Na początek można zacząć od drobnych gestów, takich jak ściśnięcie ręki na spacerze czy zmysłowe przytulenie podczas wspólnego gotowania. W przyszłości zaowocuje to dużo silniejszą relacją w związku, która przełoży się również na jakość i zadowolenie w życiu seksualnym partnerów. Nawet najlepsze seksualne doświadczenia mają swój początek w… drobnych gestach, których na co dzień zbyt często nie doceniamy.