W najbliższym czasie skupię się na kamieniach, a dokładnie na ich właściwościach, które mają wpływ na nasze życie. Skoro kryje się w nich taka moc, to nic nie zaszkodzi aby z niej korzystać, a tym bardziej, że najmniejszy nawet kamyczek danego gatunku ma siłę jego wszystkich kamieni na ziemi. Czyli: mając 1cm³ agatu zielonego, ma on siłę działania wszystkich agatów zielonych na ziemi. Więc moc spora, sami przyznacie?!

Kamienie powinno nosić się bezpośrednio przy ciele, lub też po prostu trzymać go w ręce.

Oczyszczanie kamieni odbywa się poprzez przemycie pod bieżącą wodą, a następnie w zależności od kamienia- wystawić go na wyschnięcie w promieniach słonecznych lub w świecie księżyca.

To działanie zabezpiecza nas przed oddawaniem przez kamień neagtywnych energii które zebrał podczas jego używania.

Na początek pod lupę wezmę AGAT.

AGAT, odmiana chalcedonu, uczy pewności siebie, pomaga odnaleźć wszelaką równowagę w życiu codziennym, pod każdym kątem, wzmacnia ciało i duszę. A kobietom brzemiennym zapewnia ochornę dziecka.

Dla kogo? Politycy, Mówcy, Prawnicy, wszelakie zawody lub sytuacje podczas których potrzebujemy dobrego wysłowienia się, wspiera krasomówstwo.

Działanie: Daje poczucie własnej wartości, strzeże ogniska domowego przed kłótniami, zielony koi, nieweluje lęki i uspokaja, mszysty nweluje gniew i jest oczyszcza emocje, brązowawy wspiera ograny płciowe kobiety, białawy leczy choroby oczu, niebieskawy uspokaja gniew, złość i impulsywność ale też gorączkę oraz stany zapalne, muszlowy pozwala bogacić się w zdrowy sposób. Dobry do do energetyzacji wody pitnej i do medytacji.

Znaki zodiaku którym sprzyja: Byk, Bliźnięta, Panna, Waga, Skorpion, Koziorożec, Ryby.

AGAT jest kamieniem, który ma bardzo szerokie zastosowanie, a jego popularność świadczy o jego ogromnych dobroczynnych włściwościach na duszę i ciało człowieka.

Pozdrawiam Was serdecznie!

Isztar Inanna

Facebook: Wiedźma Inanna