Tak tak, ametyst jest kamieniem, który pomaga zwalczyć alkoholizm- działa to na zasadzie braku efektu upicia. Stosowano tą metodę już w starożytnej Grecji, dosypując sproszkowany ametyst do napoju alkoholowego lub pijąc z ametystowych kielichów. Dzięki temu unikano upojenia alkoholowego, co w dzisiejszych czasach może wspomóc osobę borykającą się z tym nałogie

m, w odstąpieniu od ciągu alkoholowego, a wtedy już łatwiej podjąć inne kroki leczące nałóg.

Również działa on w podobny sposób na uzależnienia od narkotyków.

Dla Kogo: Dla osób pracujących na wysokich stanowiskach, gdzie intelekt, wiedza i intuicja grają pierwsze skrzypce, dla osób zdających egzaminy.

Działanie: Uwalnia z negatywnych energii, działa odtruwająco, uwalnia od leków (np depresyjnych), nieprzekłuty kamień mocno chroni przed chorobami lecz musi być noszony na szyi. Bardzo mocno wyostrza intuicję duchową, pozwala wierzyć w uduchowienie bez zadawania zbędnych pytań. Przez to że wyostrza działanie naszej czakry 3 oka, powoduje że niewidoczne i niewyczuwalne, staje się wyraźne i namacalne. Pozwala zajrzeć w głąb siebie, rozwijać percepcję. Wzmacnia intelekt, koncentrację, jest silnie regenerujący- zarówno przy przykładaniu do chorego miejsca, jak i na przykład 48 godzinne wzmocnienie kremu jest świetne w efekcie.

Woda ametystowa niweluje również stany zapalne, również te po ukąszeniach owadów.

Znaki zodiaku którym sprzyja: Baran, Ryby, Panna, Skorpion, Strzelec.

Jeżeli macie problem z układem trawiennym, również ametyst jest bardzo pomocny. Niweluje miażdzycę, oraz uspokajając powoduje że mamy spokojny i zdrowy sen, zwalcza bezsenność.

Namaste! Wasza Wiedźma Inanna