Ten niebieski, kruchy kamień był używany dawniej w malarstwie europejskim jako niebieski pigment, lecz ponieważ azuryt współistnieje z malachitem dzięki reakcji chemicznej, dodany pigment powodował, że naniesiony kolor po czasie był zielony a nie niebieski więc zaprzestano używania go w postaci barwnika. W jubilerstwie występuje rzadko ponieważ kamienie azurytu muszą być szlifowane w małych kawałkach-tylko wtedy widać ich barwę. Duże kawałki są tak ciemne, że nie widać głębi tego pięknego koloru. Nazywany kamieniem folozoficznym w związku z wyostrzaniem inticji, jest mentorem duchowym. Mocno wzmaga działanie czakry trzeciego oka(http://psychokompot.pl/2017/11/09/madrosc-intyicja-tworczosc-czakry-szostej-wiedzma-inanna/) lecz także dobrze oczyszcza wszystkie inne czakry. Bardzo pomocny przy medytacji, pozwala na bezpieczne podróże astralne.

Ten kamień nie pozwala kłamać- jeżeli będziecie go używać a skłamiecie, jest duża szansa że kłamstwo Was zhańbi!

Dla Kogo: Dla sędziów, adwokatów, prawników, dziennikarzy oraz ludzi u których szczerość jest podstawą.

Działanie: Pobudza pamięć, przynosi oświecenie, ukazuje nowe perspektywy, usuwa długoterminową blokadę komunikacji międzyludzkiej. Pozwala zrozumieć rzeczywistość na większą skalę niż do obecnej pory, odstawiając na bok stereotypy. Ujawnia prawdziwe emocje, uwalnia od smutku, strachu i stresu, pozwala zrozumieć źródło problemu blokady która tkwi w nas. Leczy głównie stawy, komplikacje na odcinku szyjnym oraz artretyzm, prostuje kręgosłup i naprawia uszkodzenia mózgu często wywodzące się z chorób kręgosłupa. Mimo takiego spectrum jest kamieniem na tyle silnie leczniczym, że można nim leczyć całe ciało duchowe oraz fizyczne.

Uzdrawia nerki, pęcherz żółciowy, wątrobę, śledzionę, tarczycę, kości, zęby i skórę. Pomaga w detoksykacji organizmu i wspiera rozwój zarodka w macicy.

Znaki zodiaku którym sprzyja: byk, strzelec, koziorożec.

Eliksir z azurytu dodaje siły w kryzysach w przebiegu leczenia, kiedy przejściowo nawracają symptomy choroby i Wasz stan się pogarsza, więc warto z niego skorzystać.

Pozdrawiam Was szczerze 😉 Wiedźma Inanna

Facebook: Wiedźma Inanna