Ten kamień jest zdecydowanie dedykowany dla płci żeńskiej, ale naturalnie działa w tym temacie dla obu płci. Emanuje delikatnością i mocą, udowadniając, że prawdziwą moc zawdzięczamy działając delikatnie, uczuciowo. Jest kamieniem Bogini, związany z wibracją i świadomością ziemi, sprawia, że słowa których używamy, mają moc zmieniającą rzeczywistość. Nazwa pochodzi z greckiego: chryzos (złoto) i kolla ( klej) a dlatego,że w starożytności minerał był używany jako spoiwo przy łączeniu złota.

To kamień spokoju, mądrości, dyskrecji. Może być stosowany do pomniejszenia nerwowości i drażliwości.

Dla Kogo: Wszelkiego rodzaju mówcy, przedstawiciele handlowi, negocjatorzy, wykładowcy i ludzie, których praca polega na zdobyciu serc słowem.

Działanie: Koi lęki i poczucie winy, wzmacnia intuicję, łagodzi dolegliwości kobiece jak menopauza lub miesiączka, reguluje hormony. Polecany przy ciąży i porodzie, odpręża i daje zaufanie do własnego ciała i jego natury przy porodzie. Polepsza pigmentację włosów oraz skóry. Leczy oparzenia i choroby tarczycy. Budzi w człowieku dobroć.

Znaki zodiaku którym sprzyja: Strzelec, Panna, Byk

Oddziałuje na czakrę gardła. Jest to kamień który powinien być oczyszczany z pomocą innych kamieni- hematytów, pod bieżącą wodą, a ładowany powinien być w świetle księżyca.

Namaste-Inanna <3