Pożądany przez kobiety, szlifowany na przepiękny sposób. Powstały z najczystszego węgla- diament. Zdecydowanie możemy go nazwać symbolem doskonałości, oprawiony w złoto zachowuje energie. Kamień o silnej energii promieniującej, wysyła ją w najgłębsze zakamarki naszej duszy, powodując oczyszczanie.

Jeżeli czujemy się z nim nieswojo, oznacza to że zmiany jakie proponuje nam diament, próbujemy odrzucić. Jednakże jeżeli się otworzymy na jego działanie, sprawi że dostaniemy wszystko co najlepsze. Ten kamień nie znosi fałszu, obłudy i zdrady i jest lekiem oczyszczającym takie stany wnętrza.

Dla Kogo: Dla osób niezdecydowanych (pozwala mocniej stąpać po ziemi), dla lekkoduchów, managerów, przydatny dla osób pracujących w korporacjach na mocno odpowiedzialnych stanowiskach.

Działanie: Działanie jest szerokie. Chroni przed uderzeniami pioruna, katastrofami naturalnymi, leczy choroby z których wyleczenie jest uznane za niemożliwe- jest istnym panaceum. Leczy z pogardy, febry, żółtaczki, uśmierza gniew, leczy z alkoholizmu, cukrzycy, epilepsji, zapalenia wątroby oraz gorączki. Przynosi radość i szczęście, pozwala pokonać wrogów na drodze do szczęścia. Hamuje procesy starzenia i powoduje że wzlatujemy w życiu ponad problemy, czując szczęście, spełnienie i miłość.

Znaki zodiaku którym sprzyja: baran, lew, koziorożec, waga, rak

Hipokrates zalecał diament jako cudowny środek leczniczy przeciwko wielu chorobom takim jak zaburzenia równowagi, epilepsji, cukrzycy, zapaleniu wątroby i gorączce.

Wasza I. Inanna