Bronzyt to kamień często występujący a co więcej, swoją popularnością wcale nie traci na wartościach, ponieważ jego działanie jest naprawdę duże. Można go nazwać plastrem duszy, chroni przed depresją i jej skutkami. Leczy też ból emocjonalny zadany w przeszłości (słowa które nas raniły, lub też czyny).

                                                                       

Jest raczej kamieniem energii męskiej, lecz nic nie stoi na przeszkodzie aby używały go także kobiety. Silnie oddziałuje na czakrę splotu słonecznego, wspomaga przyswajanie żelaza i rozbija nerwowe napięcia z powodów psychofizycznych i emocjonalnych.

Występuje w kilku odcieniach brązu, pd czarnego poprzez szarozielony lub oliwkowy. Zawiera magnez, żelazo i krzem, dzięki czemu wzbogaca nimi organizm (oczywiście poprzez bezpośreni kontakt ze skórą) 

Dla Kogo: Dla komorników, policjantów, lekarzy, pielęgniarek- wszędzie tam gdzie jest emocjonalna współpraca z drugim człowiekiem. Również terapeuci, gównie zaś bioenergoterapeuci powinni go używać. Każdy zawód który wymaga od nas wyjątkowej empatii.

Działanie: Leczy choroby dróg oddechowych (gł. Zatrucia oddechowe np spaliny lub wziewne) , łagodzi skurcze mięśni przykręgosłypowych (też rwa kulszowa), niweluje ich bóle. Chroni przez załamaniami nerwowymi, filtruje emocje z zewnątrz i nie pozwala im wejść w nas. Neutralizuje złorzeczenie ze strony innych a wzmacniając go czarnym turmalinem skutecznie odbija ataki i chroni, powoduje, że zło już nie wraca. W kłótniach pozwala działać godnie i na własnych zasadach. Zwiększa wiarę w siebie i do swoich przekonań. Przpomina dobre czasy i działa pozytywnie za pomocą dobrych wspomnień.

Znaki zodiaku którym sprzyja: Lew

Najlepiej nosić go na splocie słonecznym- działa wtedy jak tarcza ochronna.

Wasza Wiedźma Inanna