Soda oczyszczona (chemicznie wodorowęglan sodu) to proszek dobry w zastosowaniu w kosmetyce, gastronomii, zdrowotnie, czy przy sprzątaniu uporczywych brudów.

Jej podstawowym atutem jest to, że neutralizuje organizm, jest w pełni bezpieczna dla niego oraz nie pozostawia żadnych skutków ubocznych.

Aby nie przeciągać, poniżej ciekawe (znane już przez Was a może i nie) sposoby na wykorzystanie tego taniego, wręcz magicznego środka:

1. SPRZĄTANIE DOMU

Soda nadaje się do czyszczenia wielu powierzchni. Wyczyścimy nią fugi, wannę, zlew, patelnię, kuchenkę (należy nanieść sodę na zwilżoną gąbkę i czyścić), kafelki, prysznic, usuniemy osady z kawy/herbaty, można także czyścić za pomocą sody sztućce.

2. NATURALNA PASTA DO ZĘBÓW

Gdy połączymy sodę oczyszczoną z olejem kokosowym w stosunku 1:1, otrzymamy naturalną pastę do zębów, bez fluoru, za co bez wątpienia podziękuje nam nasz organizm a już na pewno szyszynka!

3. GOTOWANIE

Tutaj naturalnie soda ma bardzo duże pole do popisu. Jest świetnym spulchniaczem i można nią zastąpić drożdże lub proszek do pieczenia. Neutralizuje zapachy-np z drewnianej deski na której przyrządzaliśmy rybę. Łagodzi też na przykład cierpkość i kwaśność przetworów oraz zapobiega rozwarstwianiu się sosów.

4. ZDROWIE

Mało kto wie, że soda jest jednym z najlepszych regulatorów organizmu, a już przynajmniej jeżeli chodzi o objawy alergiczne- katar, kichanie, kaszel. Dzięki stosowaniu inhalacji z wody z łyżeczką lub dwoma sody oczyszczonej, organizm się powoli będzie oczyszał a objawy znikną. (jeżeli nie znikną, to oczywiście musimy się wybrać do lekarza aby się przebadać, ponieważ winą nie będą raczej nasi koledzy w organiźmie- pasożytki)

Nałożona pasta z sody na ukąszenie po komarze łagodzi swędzenie, ale też łagodzi skutki poparzenia słonecznego.

5. URODA

W proporcjach woda 1:3 soda, stworzysz peeling, którym możesz oszczyścić buzię masując okrężnymi ruchami, pamiętaj aby dokładnie go spłukać i aby nie dostał się do oczu!

Na gładką skórę i usunięcie martwego naskórka w którym zbierają się cząsteczki potu, należy wsypać 1/2 szklankę sody do wanny.

Ina <3