Nazwa tego kamienia wzięła się po prostu od nazwiska pana, który odkrył Howlit oraz jako pierwszy opisał ten kamień, także pod kątem kladu chemicznego. Mlecznobiały kamień, poprzecinany brązowymi lub czarnymi paskami ma wspaniałe właściwości wzmagające naukę, obserwację i przede wszystkim cierpliwość. Jest idealnym łącznikiem ezoterycznym jeżeli chodzi o wgląd do poprzednich wcieleń, pomaga w transach, otwiera drzwi do innych wymiarów. Ciekawostką jest, że możemy się nim podstępnie ochronić- dotyczy to nielojalnych nam ludzi, rywali w pracy i tego typu sytuacji. Jedyne co należy zrobić, to nieświadomie dla delikwenta podrzucić mu taki howlit w jego domu, na stanowisku pracy, tam gdzie ta osoba nam przeszkadza kosztem dobrych uczuć. Trzeba wspomnieć, że howlit nie działa tutaj złośliwie- po prostu zbiera negatywną energię od osoby która chce nas niekulturalnie „wydymać”.

Kamień prawdy- można z niego zrobić np herbatę, z wody w którym moczony był howlit, dzięki czemu osoba która ją wypije będzie szczera względem nas- a przynajmniej więcej prawdy odkryjemy. Dodatkowo obdarowując nim partnera, chronimy się przed tym, że zostaniemy zdradzeni.

Dla Kogo: Dla osób uczących się, jednoosobowych firm gospodarczych (właściciele), dla młodych ludzi kreujących swoją karierę zawodową.

Działanie: Naprawdę dobrze pozwala osiągnąć sukces-noszony przy sobie aby czuć postępy. Tak jak wspomniałam, jest ochroną naszych interesów zawodowych i prywatnych lecz trzeba kierować się dobrymi intencjami. Fizycznie wzmacnia przemianę materii, stawy, kości, mięśnie, wiązadła, zęby, paznokcie. Reguluje gospodarkę kwasowo- zasadową w organizmie. Kamień mądrości, otwiera na wiedzę, rozwija intuicję, jest dobry dla ludzi którzy już są rozwinięci medytacyjnie, pogłębia uduchowienie. Wycisza, uodpornia na reakcję na wybuchowych i gwałtownych ludzi.

Znaki zodiaku którym sprzyja: Bliźnięta, Byk, Strzelec

Aby był użyteczny, należy po zakupie moczyć go 24 godziny w mocno osolonej wodzie, po czym przepłukać pod bieżącą wodą-nie wycierać, dać mu spokojnie wyschnąć. Oczyszczać w zależności od potrzeby, jak będziemy czuć że już- to już. Można oczywiście także codziennie go oczyszczać pod bieżącą wodą- i nasłonecznić kilka godzin (tutaj też go nie wycieramy).

Wasza Inanna