Zielona kawa to dokładnie taka sama kawa, jak ta spożywana przez miliardy ludzi każdego dnia. Różni się jedynie kolorem, ponieważ nie jest palona. Zanim ziarna kawy są poddane procesowi palenia, zawierają duże ilości kwasu chlorogenicznego. Azjatyccy naukowcy odkryli, że połączenie kwasu chlorogenicznego i kofeiny w ziarnach kawy powoduje spadek wagi i zmniejszenie cellulitu. Picie odpowiedniej ilość zielonej kawy na odchudzanie codziennie przed posiłkami może spowodować utratę nawet 30 proc. tkanki tłuszczowej oraz wyraźną redukcję „pomarańczowej skórki”. Ma to związek z faktem, że zielona kawaspowalnia tempo metabolizmu cukru. Połączenie kwasu chlorogenicznego z kofeiną jest warunkiem skuteczności zielonej kawy na odchudzanie. Warto mieć to na uwadze, kupując zieloną kawę, w wielu produktach nie występuje bowiem kofeina. Zielona kawa wspomaga odchudzanie, ale działa również pobudzająco. Dlatego zastąpienie napojów energetycznych zieloną kawą jest znacznie zdrowszą alternatywą, ponieważ dodaje energii bez skutków ubocznych.

Najlepsza zielona kawa http://nplink.net/eCLuFU3C

Skuteczność zielonej kawy na odchudzanie potwierdzono już naukowo. Wspomniany już kwas chlorogenowy w zielonej kawie ogranicza wchłanianie glukozy z pożywienia o 7 proc. zaróno u osób zdrowych, jak i chorych na cukrzycę. Naukowcy jednak ostrzegają, że zieloną kawą niezrównoważymy wpływu diety wysokotłuszczowej na nasze ciało. Dlatego warto wspomóc działanie zielonej herbaty odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną.

Ponadto kwas chlorogenowy należy do polifenoli, a więc przeciwutleniaczy. Z tego względu zielona kawa ma również właściwości antyrakowe, niszcząc wolne rodniki i usuwając z organizmu metale ciężkie. Dzięki temu zielona kawa hamuje i opóźnia rozwój zmian nowotworowych na wczesnych etapach choroby.

Jednak właściwości zielonej kawy są dużo szersze. Zielona kawa ma również właściwości ochronne dla pracy wątroby. Ponadto zielone ziarna kawy wzmacniają naszą odporność, zwiększając produkcję przeciwciał. Zielona herbata zawiera również mniejsze ilości innych polifenoli, jak np. kwas salicylowy, który działa przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie oraz kwasy galusowy i gentyzynowy, które zwalczają bakterie i wirusy.

Badania wykazały, że dzięki urozmaiceniu diety zieloną kawą można nie tylko stracić na wadze, ale też obniżyć ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2 i wystąpienia kamieni żółciowych u mężczyzn, a nawet zmniejszyć poziom złego cholesteroluWłaściwości prozdrowotne zielonej kawyczynią z niej idealny produkt dla większości dorosłych osób. Nie należy jednak traktować zielonej kawy, jako lekarstwa na różnego rodzaju dolegliwości. W przypadku problemów ze zdrowiem należy pójść do lekarza i nie liczyć na to, że kilka filiżanek zielonej kawy wystarczy, by odzyskać zdrowie. Działanie tych zielonych ziaren kawy jest w dużej mierze profilaktyczne, dlatego nie należy spodziewać się po niej cudów. Wyjątkiem jest utrata zbędnych kilogramów i zmniejszenie cellulitu – w tym przypadku niepalona kawa rzeczywiście się sprawdza. Najbardziej rozsądne jest jednak połączenie spożywania zielonej kawy z rozsądną dietą i aktywnością fizyczną. Zielona kawa ma szanse stać się równie popularna jak zielona herbata, zwłaszcza z powodu właściwości odchudzających i wpływu tych ziaren kawy na wygląd skóry. Ważne jest jednak zachowanie umiaru i realistycznego podejścia do działania zielonej kawy.

Najlepsza zielona kawa http://nplink.net/eCLuFU3C

Opinie o zielonej kawie, jak o każdej nowości są podzielone. Warto jednak podkreślić, że zielona kawa zbiera głównie pozytywne opinie. Jeśli mamy wątpliwości, którą zieloną kawę wybrać i jak ją przygotować, z łatwością znajdziemy forum o zielonej kawie. Internetowe forum o zielonej kawie rozwieje wszelkie wątpliwości związane z piciem zielonej kawy.

Najlepsza zielona kawa http://nplink.net/eCLuFU3C