Koral, nazywany również kwiatem morza, pojawia się w trzech kolorach- białej, różowej oraz czarnej. Pomaga zauważać szczęście i radość w życiu, jest symbolem siły, bogactwa oraz wysokiego statusu społecznego.

Dawniej wróżbiarze otaczali się koralem w postaci biżuterii, miało to wskazywać na ich mądrość, a także chronić przed złymi pokusami oraz demonami. Również służy do traktowania go jako amuletu- ochrony przed złym okiem (nad łóżeczkiem dziecka, przy wózku, u osób dorosłych raczej biżuteria w postaci bransoletki) Jest ochronny dzięki czemu jest wspaniałym prezentem głównie dla kobiet w ciąży. Pobudza uczucie miłości.

Dla kogo: Dzieci (noworodki), wróżki i wróżbiarze, osoby o myślach samobójczych, kobiety w ciąży

Właściwości: Obdarza mądrością i skromnością, eliminuje nerwowość, lęki, stresy i panikę, sprzyja życiu rodzinnemu, wzmaga odwagę i urzeczywistnia zamierzenia. Rozwija dyplomację.

Wycisza zbyt głośne emocje, harmonizuje, zapobiega zmęczeniu, pobudza uczucie miłości, rozwija intuicję i wyobraźnię dzięki czemu sprzyja wizualizacji. Strzeże także przed złymi energiami jak już wcześniej wspomniałam. Na organizm wpływa rozgrzewająco i ożywiająco, sproszkowane stosowało się do leczenia gardła, przyspieszają także gojenie się ran oraz tamowanie krwotoków. Podobno wzmacniają pamięć oraz dobrze leczą problemy w sferze seksualnej. Ogólnie regenerują tkanki, wzmacniają kości, dobrze wpływają na układ krwionośny, a i regulują menstruację. Reguluje w organizmie cholesterol i poleca się go przy niedoborach żywieniowych.

Znaki zodiaku: Rak, Waga, Skorpion, Wodnik, Ryby