Jaspis jest kamieniem który ma wiele opcji jeżeli chodzi o kolorystykę, może być jednokolorowy, lecz też w plamki czy paski. Zazwyczaj występują z domieszką innych kamieni, hematyt, magnetyt, chloryty i jeszcze kilka innych, stąd plamki. Jaspis ma ładną szklistą powierzchnię.

 

Nazywany Matką wszystkich kamieni, najcenniejszy kamień starożytności, magiczny, ponieważ ma wspaniałe działanie wyrównywania biopola ( aury) , oraz reguluje energię czakr.
Ciekawostką jest, że żółty jaspis sprzyja rozbudzeniu w kobicie erotyki, a z kolei u mężczyzn ową rozbudza jaspis brązowy.
Utrzymuje równowagę między Yin i Yang, szczególnie dla ludzi żyjących w stałym stresie.

Dla kogo: Dla radiestetów, ezoteryków, ludzi dbających o czystość swojej energetyki

Właściwości: Poprawia wzrok, słuch, wzmacnia układ immunologiczny, wspomaga leczenie śledziony, nerek i wątroby. Ułatwia założenie rodziny i wyzwala w człowieku chęć ułożenia sobie życia, ustatkowania się. Wspiera partnerstwo, rodzinę, jest wręcz balsamem dla życia rodzinnego, wprowadza harmonię i ciepło domowe. Mocno poprawiają atmosferę i relacje zarówno w pracy jak i w rodzinie. Daje poczucie jedności i połączenia, pomaga łagodzić konflikty, wspiera i uspokaja, zatrzymuje impulsywność. Pozwala na dobrą organizację oraz na otwartość w związku

Znaki zodiaku: Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Panna, Waga, Skorpion, Koziorożec

Namaste Isztar <3