Jeden z ciekawszych kamieni o intrygującej nazwie- Kamień księżycowy. Starożytni nazywali go selenitem z uwagi na poświęcenie go greckiej bogini Księżyca- Selene. Dziś selenit jest oznaczeniem dla całkowicie innego minerału.

Od dawnych czasów wierzono, że Kamień Księżycowy ma ogromną moc, może szkodzić w równym stopniu co uszczęśliwiać, a wszystko jest uzależnione od od tego jak usytuowany jest księżyc w horoskopie danej osoby.

Jest bezbarwnym kamieniem, podobnym do opalu, z mleczną poświatą wyglądającą jakby wchodziła ona z wnętrza kamienia.

Legendy powiadają, że wraz z jego pięknym jasnym blaskiem uciekają złe duchy, a niektórzy magowie wkładając go pod język, uważali że wieszczenie wtem jest idealne. Arabskie kobiety wszywały je w suknie aby ochronić się przed złem, a według Majów sprzyjał miłości i macierzyństwu.

Dla kogo: Dla kobiet, poeci, malarze, zawody związane ze sztuką, uduchowieniem, dla hazardzistów- by nie dali się ponieść emocjom.

Właściwości: Równoważy i harmonizuje uczuciową i emocjonalną stronę życia, zwiększa atrakcyjność kobiet poprzez wzmożenie delikatności i powabu, wyłapuje osoby nie będące nam życzliwymi w sposób taki, że zaczyna odbijać światło bardzo energicznie kiedy zbliża się ktoś nieżyczliwy i kłamliwy. Mężczyznom również pozwala na otworzenie się na kobiece cechy takie jak wrażliwość, delikatność, czułość. Wpływa dobroczynnie na chore emocje, pozwala na racjonalne i spokojne podejście do stresującej sytuacji w której często wzięłaby górę panika.

Sprzyja prorokowaniu, odczytywaniu i zapamiętywaniu snów, działa na wszystkie płyny w naszym organizmie. Pomaga przy obrzękach, oczyszcza węzły chłonne, przy zaburzeniach tarczycy, przy kobiecych sprawach, jak dojrzewanie, menstruacja czy klimakt, ale też ciąża i poród.

Stymuluje szyszynkę i przysadkę oraz organy kobiece.

Znaki zodiaku: Rak i Ryby

I. Inanna