Karneol jest pomarańczowo-czerwonym kamieniem o woskowym połysku, przeźroczystym, w związku z czym czasem można w nim dojrzeć wtrącenia innych minerałów. Od tysięcy lat kamień ten jest stosowany z powodzeniem w medycynie naturalnej, a osobom nieśmiałym pomaga wyrażać własne uczucia. Nazywany kamieniem odwagi, mówi nam aby „żyć tu i teraz”, swą mocą gruntowania energii w nas, wspaniale acz delikatnie otwiera nasze czakry. Łączy ciało z duszą, wspomaga przepływ tych dwóch energii jedna w drugą aby połączyć je w jedno. Przypomina, że nasze ciało jest darem od Matki Ziemi i należy o nie dobrze zadbać.

                        W starożytności kobiety używały go przeciwko bólom menstruacyjnym i skurczom-kamień działa na nie łagodząco. Przywiązany do brzucha ułatwiał akcję porodową.                                                                                                                                                        

W starożytnym Egipcie był uważany za potężny amulet i nazywano go „Krwią Izydy” – za zadanie miał chronić zmarłych przed niebezpieczeństwami podziemnych mocy.

Dla kogo: Osób pracujących w handlu i usługach, wspomagają sprzedaż, Mediator, osoby potrzebujące pocieszenia i pewności że będzie dobrze, perfekcjonista, romantyk

Właściwości: Idealny dla bardzo smutnych ludzi i pesymistycznych, pomaga w opanowaniu negatywnych emocji: smutek, gniew, apatii, nerwowości, zazdrości, pasywności i przygnębienia. Przynosi szczęście w biznesie, a w połączeniu z cytrynem zwiększa efektywność działań. Niweluje dolegliwości reumatyczne, żylaki, rozwiązuje kłopoty z krążeniem oraz płucami. Pozwala na wzmożoną koncentrację, aktywne działanie, dostarcza nowej energii witalnej i powoduje twórcze myślenie. Jest związany z energią drugiej czakry sakralnej (http://psychokompot.pl/2017/11/09/152/ ) a co za tym idzie pozwala otworzyć się na przyjemność, zmysłowość i erotyzm. Zmniejsza także napięcia w okolicach podbrzusza i pozwala otworzyć się naturalne odczuwanie życia, wrócić do podstawowych potrzeb i prostego schematu życia.

Znaki zodiaku: Byk, baran, Bliźnięta, Panna                  

Wasza Isztar