Jadeit. Bardzo popularny kamień w kulturze chińskiej, zwany również Świętym Kamieniem Mistyków, wykorzystywany już przez Majów- używali go do tworzenia amuletów.

Występuje w różnej kolorystyce, od zieleni po czerwienie i czarny, lecz niezależnie od tego jest tak samo twardym kamieniem (fizycznie) dzięki czemu był ulubionym tworzywem do rzeźbienia małych figurek,które następnie rozkładano po domu-tak aby były widoczne.

 

Jest symbolem władzy i fortuny, obdarza intelektem i błyskotliwością, noszony w kontakcie że skórą, lecz też  noszony w kieszeni. Kamień długowieczności, płodności, mądroćci i równowagi.

 

Dla kogo: Świetny dla bioenergoterapeutów, litoterapeutów, dla przyszłych rodziców i ogrodników.

Właściwości: Amulet odbijający czary, naturalny piorunochron, wzmacnia ciało, pomaga w bólach i chorobach nerek (układ moczowy) i wątroby, usuwa toksyny, łagodzi przebieg półpaśca, poprawia trawienie i naturalnie odwadnia wspomagając odchudzanie.

Oczyszcza krew, daje długowieczność, zwiększa płodność u mężczyzn, leczy przeziębienia, stany depresyjne, niweluje skurcze mięśni, „odmładza” tarczycę, harmonizuje, odnawia relacje z Matką Ziemią. Przynosi wiedzę z poprzednich wcieleń oraz daje mocny i spokojny sen.

Znaki zodiaku: Ryby, Waga, Rak

 

Jako Święty Kamień Mistyków związany jest z pięcioma głównymi cnotami: odwaga, sprawiedliwość, współczucie, skromność i mądrość.

Inanna