Znasz to uczucie, które dotyka Cię w pomieszczeniu, w którym chwilę wcześniej była kłótnia-mimo że wcale Ciebie ona nie dotyczyła? Lub w pomieszczeniu w którym przed chwilą ktoś uprawiał seks- a ściślej mówiąc miłość? Takie miejsce jest przepełnione energią. W jednym i drugiem przypadku, ponieważ każda z tych sytuacji wywołała na tyle silne emocje, uczucia- po prostu energię, że czuć to na ciele i umyśle. Czuć to wręcz na skórze, czasem mówi się „włosy dęba stoją” i zdecydowanie miałoby to w tym miejscu słuszność.

Otóż chodzi o to, że energia którą pochłaniają ściany, zostaje „zawieszona” w danym miejscu, dzięki czemu spokojnie może oddziaływać na ludzi, w skrócie, miejsce naładowane negatywną energią, będzie na nas negatywnie działać. Oraz odwrotnie, miejsce pełne harmonii i spokoju będzie na nas działać dobrze.
W związku z tym, że czasami w każdym domu są sprzeczki czy kłótnie, proponuję zastanowić się nad jego oczyszczeniem energetycznym. Ja korzystam z dwóch sposobów, opiszę je Wam poniżej:

  1.  BIAŁA SZAŁWIA

Jeden z najpopularniejszych sposobów, polegający na paleniu w domu białej szałwii. Chodzi o to, aby na rozżarzonych węgielkach ( ja używam takich jak do shishy) spalać białą szałwię, obchodząc każde pomieszczenie w domu. Niektórzy stosują zasadę, że poruszamy się od lewej do prawej obchodząc to mieszkanie czy dom, lecz uważam, że jest to niekonieczne, należy to zrobić na czuja. Po okopceniu całego domu (polecam nakopcić mocno, biała szałwia świetnie oczyszcza) po czym wywietrzyć cały dom. Po wywietrzeniu, aby przestrzeń w domu nie była pusta, polecam zapalić kadzidło- na przykład cynamonowe, na bogactwo, lub uspokajający liść laurowy (palimy normalnie, podkładamy pod płomień i się kopci).

 

2. W KAŻDYM KĄTKU

Metoda polega na tym, aby w każdym kącie swojego domu poustawiać na talerzykach te małe świeczki- zwane podgrzewaczami. Na talerzyku, pod podgrzewaczem (1 talerzyk- 1 podgrzewacz) należy nasypać soli- to ona będzie nam ściągać negatywy które wiszą w pomieszczeniu. Następnie zapalamy każdą świeczkę, w każdym kącie, z wyraźną intencją oczyszczenia, ja używam prostych słów, może to być na przykład „Z ogniem tym i solą oczyszczam dom mój” ; „Solo ziemi i żywiole ognia oczyść mój dom” ; ” Ogniu i solo oczyść ten dom” ; „Żywiole ognia z mocą żywiołu ziemi-solą, oczyść ten dom”. Tak naprawdę intencja musi być wyraźna i krótka.

Ten sposób wymaga dużej kontroli jeżeli macie zwierzątka domowe które mogą zainteresować się tym co robicie, a co gorsza mogą zainteresować się ogniem. To samo jeżeli chodzi o dzieci.

Polecam robić to kiedy jest się samemu w domu przez ten czas przez który palą się podgrzewacze.

Efekt tego oczyszczania zobaczycie pod wypalonymi podgrzewaczami- na soli. Pod jednymi sól będzie brunatnobrązowa, a pod niektórymi ledwo żółta. Oczywistym jest-im więcej ogień z solą ściągnęli negatywnych energii, tym bardziej zapaskudzona będzie sól. I tutaj również należy po oczyszczaniu uzupełnić dom pozytywną energią, najprościej w postaci kadzidła.

 

Isztar I. – Wasza Wiedźmowata