ŻYCZENIE DO PODŚWIADOMOŚCI TO SILNE NARZĘDZIE!

Przełom starego i nowego roku, to wyjątkowy czas. Wraz ze starym rokiem możemy pomyśleć o tym co chcemy od siebie odciąć- od jakich ludzi, sytuacji i nawyków-od czego chcemy się uwolnić. Czy będzie to toksyczna znajomość czy nadmierne jedzenie słodyczy czy chociażby nawyk przesiadywania do późnej nocy kosztem miłego poranka, warto zmienić cokolwiek, aby jakość i zadowolenie z życia wzrosło.

 Naturalne jest jak wspomniałam, że wraz ze starym rokiem odcinamy się od negatywów, a wraz z nadejściem nowego roku warto zacząć przyciągać pozytywne nawyki i dążyć do spełnienia naszych celów.

Podam Wam dwa sposoby, dzięki którym Wasza podświadomość będzie dla Was dążyć do Waszych celów 😉

 

 

Pierwszy, to codziennie pisanie w kalendarzu swojej listy celów. Badania dowodzą, że powtarzana czynność przez 21 dni prowadzi do tego, że staje się ona nawykiem. Zmierzam do tego, abyś zaczął po prostu od pisania właśnie listy swoich celów, abyś znalazł 5-10 minut dziennie aby je przepisać i wprowadzić do swojej głowy. Zaczniesz zauważać, jak Twoje życie powoli dostosowuje się do tego, co właśnie zapisujesz. Mówił o tym także Bryan Tracy -polecam- sprawdźcie gościa. Nie rozwodząc się dłużej, poniżej kilka wskazówek jak powinna wyglądać Wasza lista celów.

 • Jasno określony cel
 • Określenie czasu
 • Cel napisany w czasie teraźniejszym

TAK powinna wyglądać Twoja lista:

 

 1. Ważę X kilogramów do …. (data)
 2. Mieszkam w mieście X w domu z dużym ogrodem do …. (data)
 3. Mam psa do …. (data)
 4. Mam kota do …. (data)
 5. Uprawiam sport dwa razy w tygodniu do …. (data)
 6. Zarabiam w firmie X do …. (data)
 7. Zarabiam X złotych do …. (data)

Tak NIE powinna wyglądać Twoja lista:

 

 1. Chcę ważyć X kilogramów
 2. Będę miał psa
 3. Będę miał kota
 4. Będę wysportowany
 5. Chcę pracować w firmie X
 6. Będę bogaty
 7. Będę zarabiać X złotych

Jak pewnie zauważyliście, chodzi o prawidłowe sformułowania życzenia. Prawidłowo napisane życzenie do podświadomości to życzenie w czasie teraźniejszym, tak jakby już się realizowało. Data wykonania daje naszej podświadomości czas na realizację celu co trochę popycha Wszechświat do jego wykonania 😉

 

Zapraszam do części drugiej, już za chwilę!

 

I. Inanna