Czy jest powiązanie między zaburzeniami jedzenia, alkoholizmem, paleniem czy nałogiem narkotykowym?

Badania nad zaburzeniami jedzenia wskazują na to, że jest podobieństwo między wieloma przypadkami i jest w efekcie uzależniające tak jak alkoholizm i nałóg narkotykowy. Ludzki mózg ma specjalne centrum nagradzania się i jest ono uaktywnione gdy osoba czuje się dobrze, dba o ciało, zachowuje się rozsądnie, nagradza się, jest zakochana, uprawia sport, itd.

Jest możliwe stymulowanie tego centrum nagradzania się, w sposób sztuczny. Narkotyki różnego rodzaju, zakazane i udostępnione, produkują chemiczne stymulatory, które są bardzo ważne w wywoływaniu nałogu. Stymulatory blokują nieprzyjemne uczucia i dlatego ci co mają zaburzenia jedzenia, mogą używać ich tak jak osoby z innymi nałogami, chcąc tym zablokować najcięższe uczucia.

Normalni ludzie dostają swoją stymulację z centrum nagradzania poprzez robienie dobrych rzeczy. Są oni stymulowani przez ćwiczenia, bo jest to dobre dla ich ciała. Są stymulowani jedzeniem, bo jest to dobre dla ciała,gdy dostaje witaminy. Są oni stymulowani tym, że są zakochani, ponieważ jest to dobre dla przetrwania ludzkiej rasy, kiedy ludzie się łączą. Osoby te są stymulowane swoimi osiągnięciami lub nagradzaniem siebie bo jest to dobre wybierać konstruktywne działanie.

Odbierz swoja darmową probkę tutaj>>>

Aczkolwiek, jeżeli centrym nagradzania się jest stymulowane przez narkotyki, alkohol lub nadużywanie jedzenia, przestaje funkcjonować jak powinno. Nałóg jest skrutem do fałszywego szczęścia, szczęścia które nie pochodzi od robienia czegoś dobrego.

Niewłaściwe używanie centrum nagradzania jest specjalnie powszechne u ludzi, którzy mają osobowość wymagającą dużo efektów nagradzania, żeby móc czuć się dobrze, a także mają zmartwienia i stres, który może być zredukowany przez narkotyk. Z wieloma rodzajami nałogów powiązany jest wspólny faktor:

  • Alkoholizm i zaburzenia narkotykowe
  • Zaburzenie jedzenia
  • Kompulsywne uzależnienie od seksu
  • Kompulsywny hazard
  • Kompulsywne ćwiczenia
  • Samo-kaleczenie i anoreksja nervosa (nawet kaleczenie się może stymulować centrum nagradzania żeby chronić ciało od cierpienia).

Oznacza to, że obecna wiedza na temat leczenia alkoholizmu i uzależnienia od narkotyków może być użyta do leczenia zaburzeń jedzenia. Pacjenta własne ego musi być wzmocnione i nowe wzorce myślenia nauczone odrzucenia tego typu jedzenia, który kusi szybkimi i sztucznymi rozwiązaniami.

 

Podobieństwo pomiędzy zaburzeniami jedzenia i nałogiem narkotykowym jest takie, że nałóg rozwija się kompulsywnie i przechodzi w formę coraz silniejszą bez względu na efekt na zdrowie pacjenta. Pomimo silnych medycznych komplikacji, jest trudno nałogowcom zerwać z nałogiem. Zagładzanie się w anoreksji redukuje aktywność hormonu serotoniny i to z kolei redukuje uczucie niepokoju u pacjenta z nadpobudliwym systemem nerwowym. Pacjenci z anoreksją są bardzo rzadko, narkomanami lub alkoholikami, aczkolwiek pacjenci z innymi zaburzeniami jedzenia mają skłonności do nałogów. Anorektycy, którzy mają na przemian ataki jedzenia i głodują zaliczają się bardziej do bulimików.

Badania wykazują, że typy osobowości które często czują stres i niepokój, potrzebują więcej stymulacji żeby czuć się dobrze.

Według badań laboratoryjnych osoby z zaburzeniami jedzenia mają bardzo niski poziom dopaminy i CSF-5-HIAA jak również serotoniny, co powoduje, że czują się bardziej zestresowane niż inni oraz jak wielu narkomanów zaczęły jeść kompulsywnie zanim przeszły na narkotyki i ponadto dziedziczenie pewnych cech charakterystycznych zwiększa ryzyko zaburzeń jedzenia i innych nałogów.

>>> Odbierz darmowe opakowanie Jelly Bear Hair tutaj>>>

Aczkolwiek, każdy z tymi dziedzicznymi cechami nie zostaje nałogowcem ponieważ jest wiele innych sposobów radzenia sobie z problemami, np. lekarstwa które stabilizują koncentrację serotoniny w mózgu mogą być pomocne w połączeniu z innym leczeniem, np.tym co mają zaburzenia jedzenia.

Zródło: Web4health.info

>>>Odbierz darmowe opakowanie suplementu na porost pięknych i gęstych włosów tutaj>>>