O magii świec już było, teraz pora na zagłębienie się trochę w temat. Świece jak już wiadomo działają na poziomie energetycznym, w sposób spalania się. Paląc świecę, która topi się- wytwarzamy energię w miejscu w którym była i tej wytworzonej energii nadajemy charakter oraz kierunek.
Jak już wiece, kolor świecy i jej rodzaj ma znaczenie, tak więc dzisiaj świeca czerwona pod lupę!                                                                    

JAKA POWINNA BYĆ?

No więc jaka w końcu ta świeca ma być? Czerwona świeca, tak jak i zresztą każdy inny kolor, dobrze jak będzie naturalna z pszczelego wosku, najlepiej słupkowa ( normalna, podłużna do świecznika). Pamiętajcie aby dobrać świecznik ponieważ szklany za cienki może pęknąć pod wpływem ciepła płomienia ( BHP palenia świec znajdziecie również na http://psychokompot.pl/ ) Ja używam szklanych lecz z naprawdę grubego szkła, lub metalowego.

No i w końcu – CZERWONA ŚWIECA DO CZEGO?

Świeca czerwona jak powszechnie wiadomo, może być używana do magii miłości, namiętności, rozpalenia na nowo uczucia, które już przygasło.
Lecz jej silniejsze działanie moim zdaniem to walka. Czerwony to kolor Marsowy, kojarzony jest z agresją, zemstą, pokonaniem wrogów, przebiciem siebie ponad kogoś. Dodaje energii, kiedy czujesz się przytłoczony i zmęczony, jak i również rozwija kreatywność, pewność siebie i kopa do działania. Daje naprawdę dużo powera, więc ostrożnie 🙂
Jeżeli chcecie dodać sobie energii wymiatając śmieci z głowy i ciała, aby poczuć się mocniej, polecam palić czerwoną świecę w towarzystwie białej, ponieważ biała świeca uspokaja agresywne i mocne działanie świecy czerwonej, dzięki czemu nie będziemy zbyt nakręceni (tak jak mogłoby się to zdarzyć przy paleniu jedynie świecy czerwonej).
Czerwone świece podbijają również działanie świec im towarzyszących o innych kolorach (opis świec i po krótce jaka do czego jest tutaj: http://psychokompot.pl/2017/12/07/moc-swiatla-co-nieco-o-paleniu-swiec/

 

Jeżeli macie jakieś cele- do dzieła, czerwona świeca i afirmacja! 🙂

Pozdrawiam , I. Inanna <3