Wszyscy wiemy, jak skuteczna może być autosugestia. Gdy coś sobie wmówimy – nawet jeśli nie ma to żadnego związku z rzeczywistością – wierzymy w to tak mocno, że nikt nie jest w stanie zmienić naszych poglądów. „Autosugestia to bardzo potężne narzędzie do przemiany samego siebie” – przyznaje jeden z internautów. Dzięki niej możemy manipulować własnym umysłem, wpływać na swój charakter, a nawet osiągnąć niewiarygodne rezultaty.

Autosugestia polega na wielokrotnym powtarzaniu afirmacji, co powoduje podniesienie poczucia własnej wartości i przezwyciężenie ograniczających przekonań. Zakłada ona wytwarzanie pewnych wzorców służących do osiągania celu. Wielu sportowców stosuje wizualizacyjną formę autosugestii. Wyobrażają sobie kilkukrotnie, na przykład, że skaczą o tyczce i udaje im się nie zrzucić poprzeczki. Autosugestia praktykowana przez kilka lat daje ogromne efekty.


Badania dowodzą, jak ogromny wpływ ma na nas autosugestia. Naukowcy przeprowadzili eksperyment, w ramach którego osoby, które nie mogły ćwiczyć, wyobrażały sobie siebie podczas treningu. Wymagało to z ich strony olbrzymiego skupienia i zaangażowania. W czasie eksperymentu ochotnicy zostali podpięci do urządzeń, które odbierały impulsy z ich umysłów. Wnioski okazały się zaskakujące – gdy chętni wyobrażali sobie siebie w czasie treningu, mózg wysyłał sygnały do mięśni, które… zaczynały się rozwijać.

O autosugestii w swojej książce pisze Gerhard Leibold. „Pozytywne myśli i oczekiwania dodają nam skrzydeł, negatywne niszczą wszelką radość życia, szkodzą zdrowiu i niekiedy mogą nawet spowodować śmierć. Z drugiej strony przez autosugestię udaje się również spontanicznie złagodzić albo nawet wyleczyć nieuleczalne choroby, chociaż według wiedzy medycznej nie było już w ogóle żadnych nadziei na powrót do zdrowia”. Leibold zwraca uwagę, że pomyślny wynik autosugestii zależy od spełnienia kilku warunków. Pod tym względem autosugestia przypomina treningi sportowców, mające na celu osiągnięcie jak najlepszych wyników lub przyjmowanie leków, które pomagają tylko wówczas, gdy się je odpowiednio zażywa.
 <<<Odbierz darmowe opakowanie tutaj>>>
Autosugestia pomaga schudnąć, uwierzyć w siebie, osiągnąc nowe cele, rozwinąć się zawodowo, pokochać, wyleczyć się z różnych chorób, przezwyciężyć lęki i depresje.

Chcesz wiedzieć więcej?

Napisz do nas:

E: pomoc@psychokompot.pl