Chcesz się czuć dobrze we własnym ciele bez względu na wagę? Ćwicz regularnie! Dzięki temu twoje ciało będzie jędrne i zwarte, a ty chętniej będziesz je pokazywać i w rezultacie poprawisz swoje samopoczucie. Brak zbędnych kilogramów nie jest powodem, dla którego miałabyś nie ćwiczyć. Nawet bardzo szczupłe osoby poprawią w ten sposób kondycję skóry i proporcje ciała.

Latem i przed miesiączką wiele kobiet ma tendencję do zatrzymywania wody w organizmie. Czasem to nie nadmiar tłuszczu, ale właśnie woda powoduje, że nogi stają się grubsze. Aby pozbyć się „wodnych” kilogramów i nie dopuścić do ich przybywania, codziennie piję dużo wody. Sięgam po nią, zanim poczuję pragnienie – dzięki temu mój organizm przyzwyczaił się, że dostarczam mu ją systematycznie, i w efekcie przestaje ją magazynować. Nie używam też soli i unikam przetworzonej żywności z glutaminianem sodu (sprzyjają zatrzymywaniu wody).

Bez względu na porę roku poranny prysznic kończę chłodnym strumieniem wody. Nie tylko świetnie mnie pobudza, ale przede wszystkim doskonale poprawia kolor i napięcie skóry.

Twoje ciało będzie wdzięczne, jeśli leniuchowanie w wannie zamienisz na szybki prysznic. Przebywanie w chlorowanej wodzie, skażonej metalami ciężkimi, fatalnie wpływa na stan skóry – sprawia, że łatwiej się ona przesusza i traci jędrność. Mimo tego, że do kąpieli można dodawać środki natłuszczające i neutralizujące chlor, swoim pacjentom zawsze polecam korzystanie z prysznica.

Chcesz mieć nawilżoną skórę w ładnym, jednolitym kolorze, ale nie cierpisz zapachu samoopalacza i nie masz pod ręką „rajstop” w spreju? Do balsamu do ciała dodaj podkład (w proporcji 1:1). Taka mieszanka jest błyskawicznie absorbowana przez naskórek, dzięki czemu nie brudzi ubrań, a skóra staje się aksamitnie gładka i jednolita.

Jeśli masz jasną karnację, a zależy ci na efekcie delikatnej opalenizny, sięgnij po kosmetyki stopniowo opalające. Ich delikatna formuła pozwala na „dawkowanie” koloru (najładniejszy odcień pojawia się po 4–5 dniach), więc nie ryzykujesz, że opalenizna będzie za ciemna.

A na koniec, pamiętaj, by codziennie dbac o swoje ciało i obchodzić się z nim z szacunkiem.