Czerwona szminka to niezaprzeczalnie symbol kobiecości, odwagi oraz dominacji, szczególnie że od dawien dawna ten kosmetyk jest uważany za jeden z najważniejszych atrybutów kobiecości. Obecnie prawie każda marka posiada linie czerwonych pomadek, z których korzystają kobiety ma całym świecie. Choć wydaje się, że historia czerwonych szminek nie jest długa, to jednak jej początki sięgają aż starożytnych czasów. Dlatego też, kiedy malujemy usta czerwoną pomadką, to może warto przypomnieć sobie historię tego kosmetyku.

To dzięki kobietom ze srebrnego ekranu możemy dziś podkreślać nasze usta czerwonymi pomadkami. Wśród wielkich gwiazd, kochających tę szminkę należy wymienić Marilyn Monroe, Elizabeth Taylor, Ave Gardner, a więc same symbole kobiecości i seksu. Co ciekawe, do dziś pamiętamy ich czerwone usta, które również stały się nieśmiertelnym znakiem  zarówno niezależności, siły, jak i kobiecego seksapilu. W latach ‘70 coraz więcej gwiazd, a szczególnie muzyki pojawiało się na scenie z pomalowanymi na czerwono ustami, zachęcając kobiety do malowania ust tym kolorem. Od lat ‘80 aż do dziś to Madonna, Julia Roberts, Linda Carter oraz Taylor Swift często pojawiają się z czerwoną szminką na ustach, udowadniając, że pasuje ona do każdego wieku kobiety.

Niewątpliwie kobiety na całym świecie kochają czerwone pomadki. A dlaczego? Mimo dużej konkurencji na rynku w postaci szerokiej gamy kolorystycznej pomadek, które możemy kupić we wszystkich barwach tęczy, to jednak czerwona szminka wciąż jest symbolem kobiecego seksapilu. To tylko głęboka czerwień potrafi w tak wyjątkowy sposób podkreślić kobiecą urodę, a przy tym często jest wyrazem kobiecej siły, odwagi oraz niezależności.

Czerwona pomadka to kultowy kosmetyk, który gości w kosmetyczkach większości kobiet. Warto znać historię czerwonej szminki, która przez wieki przeżyła burzliwe losy, aby dziś mogła święcić trumfy nie tylko na wybiegach mody, ale również w codziennym życiu.