Kryształ górski bo o nim dziś mowa, jest jednym z najpopularniejszych kamieni. Lecz niech Was to nie zmyli!
Nazwa tego kamienia pochodzi od łacińskiego krystallos co oznacza lód-starożytni wierzyli, że właśnie z zimnych krain pochodzi ten kamień. Są wyjątkowo przezroczyste, czasami nazywano je również diamentami z Herkimer. Jest naprawdę wyjątkowy, nie poddaje się działaniu kwasów ani zasad, dlatego też jest często wykorzystywany w wielu dziedzinach nauki oraz przemysłu.

Rzymianie używali go do przyżegania ran, ale również w związku z tym, że to kamień lodowy- do ochłody w gorące dni.

Z tego kamienia jest słynna kryształowa magiczna kula która używana była i jest jeszcze czasami używana do wizjonerstwa. A o działaniu kryształu górskiego poniżej.

Dla Kogo: Perfekcjonista, szef, mediator, wykonawca, osoby romantyczne

Działanie: Łagodzi bóle miesiączkowe, zobojętnia negatywne promieniowania, wspomaga przy ciężkich przeziębieniach i przy nowotworach. Świetnie oczyszcza z toksyn, poprawia płodność u obu płci oraz reguluje pracę nadnerczy. Król kryształów, działa także jak akumulator energetyczny, pozwala podładować nasze baterie duchowe i fizyczne. Pomocny dla pesymistów, pozwala spojrzeć na życie czy problemy obiektywnym okiem dzięki czemu wzrasta optymizm i znajdują się rozwiązana na smutki czy rozterki.

Znaki zodiaku którym sprzyja:

Baran, Bliźnięta, Rak, Lew, Strzelec, Koziorożec, Ryby

Jeżeli będziecie wybierać dla siebie kryształ górski, polecam wybierać te najbardziej przejrzyste, najbardziej krystaliczne. Najlepszą oznaką, że to „ten” będzie poczucie, że chcesz ten kryształ zjeść (tak, zjeść) lub.. wypić 🙂

Inanna <3