W minioną sobotę mieliśmy przyjemność uczestniczyć we wspaniałym sympozjum medycznym i dietetycznym w Oleśnicy, w którym prym wiodło zdrowie ogólnie pojęte. #Energia Zdrowia, organizator tego sympozjum, świetnie przygotował program i dobrał gości, oraz zaprezentował swoje produkty.

Jak zdrowo żyć? Jak jedzenie wpływa na nasze zdrowie, na naszą psychikę a tym samym motorykę i wszystko inne?

Na te pytania i wiele innych udało się nam uzyskać odpowiedzi.

Człowiek od zawsze żył w zgodzie z naturą, i również z jej pomocą odżywiał jej organizm. Kiedyś na porządku dziennym było pieczenie chleba w domu, zamiast cukru używało się miodu, czy jadło owoce. Nie było większych chorób przewlekłych, tarczyc, toczni, chorych nadnerczy a i nowotwory rzadziej występowały (zresztą uważam, że nie bez powodu nazywany jest chorobą cywilizacyjną…) Dziś mamy bardzo dużo tzw żywności prozapalnej, która jest bardzo niebezpieczna dla naszego organizmu. Spójrzmy w takim razie, co jeść aby w jak największym stopniu ochronić się przed negatywnymi skutkami, a tym samym ciężkimi przewlekłymi chorobami.

Miód. I to nie byle jaki, bo najlepiej polski, z pasiek z prawdziwego zdarzenia, gdzie pszczelarz nie zrobi nam psikusa i nie doda cukru do miodu. Dodanie cukru do miodu mija się z celem jego stosowania, po prostu. Tak samo, jeżeli nie macie dojścia do miodu, który odebralibyście z rąk pszczelarza, to uważajcie na sklepowe. Wybierzcie raczej małe sklepiki, które mają szansę mieć prawdziwy miód. Warto o tym wspomnieć, bo na etykietce miodu w sklepie, powinno pisać, że jest to miód z polskich pasiek. Mówiono o tym dlatego, że miód na którego etykiecie będzie pisać, że jest europejski, gwarantuje Wam tylko to, że jest w nim jedynie jakaś część miodu polskiego. Kilka ciekawostek o miodzie:

  • Rozkłada się już w jamie ustnej, nie tak jak cukier idąc w głąb organizmu
  • Jest naturalnym antybiotykiem
  • Nie namnaża pasożytów w jelitach- dzięki czemu wyleczy też np. wrzody
  • Zawiera flawonoidy i antyoksydanty, które pomagają zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka
  • Chroni przed chorobami serca
  • Oczywiście także świetny na przeziębienie
    Przepis na syrop z miodem nie tylko na przeziębienie:

     

 

Naturalny syrop przeciwzapalny, przeciwwirusowy, przeciw pasożytom! GENIALNY! #EnergiaZdrowia