Krzemień pasiasty to kamień jeden z najstarszych. To z niego wyrabiano ostrza takie jak siekiery oraz różne przedmioty domowego użytku. Był również dobrym tworzywem na ozdoby, a wszystko dzięki temu, że jest niesamowicie wzorzasty. Warto wspomnieć, że krzemienne ostrza dobrze strzegą domu, w szczególności umieszczone nad drzwiami wejściowymi, ale też są świetnymi ochraniaczami przy rytuałach ochronnych, zdrowotnych, oczyszczających czy też egzorcyzmów. Włożone do pościeli chroniły przed majakami sennymi zapewniając mocny, dobry sen.

Kamień optymizmu, podnosi nasze wibracje.

Dla Kogo: Jasnowidzów, bioenergoterapeutów, komornik, prawnik, wszystkie osoby pracujące z ludźmi którzy wywierają na nich emocje.

Działanie: Zabija bakterie (podobnie jak pestki grejfruta), położony na czole skutecznie ściąga z nas zmęczenie. Wzbudza zaufanie do własych wyborów, dobrze chroni przed złym okiem. Uspokaja wnętrze nie blokując energii zewnętrznej. Eliminuje znużenie, skutki przemęczenia i przepracowania, oczyszcza z toksyn i odmładza skórę. Bardzo dobrze radzi sobie z zaburzeniami hormonalnymi takimi jak menopauza oraz z pracą nerek, bólami głowy, mięśni i kości, wzmacnia kruche i słabe włosy. Usuwa bóle mięśni po wysiłku fizycznym.

Znaki zodiaku którym sprzyja: Baran, Strzelec, Koziorożec

Krzemień pasiasty możecie użyć do zrobienia wody, którą należy pić, a także można przykładać do czoła około 20 minut aby ściągnąć negatywne myśli oraz zmęczenie. Pamiętajcie, że kamienie trzeba oczyszczać- można wsadzić do soli/wody z solą, ale również należy je ładować. W tym przypadku należy po oczyszczeniu nie osuszając pozostawić na świetle słonecznym, lecz uważajcie-niektóre kamienie ładuje się w świetle księżyca!

I. Inanna