Labradoryt to zdecydowanie kamień magiczny, służył i służy ludziom zajmującym się magią i alchemią. Pomocny w połączeniu się ze swoją mistyczną stroną, pomaga odnajdywać swoją drogę życiową. Powoduje, że podchodzimy do wyzwań z dziecięcą radością i entuzjazmem, pozwala wykonać zadanie z przyjemnością. Jego energia uwalnia od dręczących myśli, w zamian dodając nam odwagi jasności rozwiązania i dużej dozy optymizmu. Osobom mającym naprawdę duży problem, pomaga zajrzeć w głąb siebie i odnaleźć najlepsze rozwiązanie problemu. Jeżeli chcesz powrócić do swych pasji, czy odnaleźć idealną dla siebie pracę i odważyć się na jakiś krok, to jest to kamień dla Ciebie!

Dla Kogo: Altruista, szef, perfekcjonista, ktoś stojący na straży wartości (np kustosz)

Działanie: Zamyka dziury energetyczne w aurze, dzięki czemu oczyszczanie jest również skuteczniejsze, dobrze wpływa na gospodarkę hormonalną, grasicę, serce, nerki, niweluje bóle stawów, kręgosłupa i reumatyczne, bardzo dobrze reguluje przemianę materii. Pomaga wyleczyć choroby oczu i mózgu, przeziębienie, niskie ciśnienie krwi, oczyszcza ciało z toksyn i pobudza aktywność fizyczną.

Znaki zodiaku którym sprzyja: Koziorożec, Wodnik, Ryby, Rak

Labradoryt poprzez to że wzmacnia pozytywną energię pozwala również pozbyć się nałogów. Aby działał można go położyć na ciało, użyć do wody którą wypijamy, czy też można z nim medytować.

I. Inanna