Cześć, pierwszy wpis o tym jak staram się wyjść z depresji i wyleczyć moje zaburzenia odżywiania, nerwicę natręctw oraz apatię pojawił się 20 stycznia na portalu PsychoKompot.pl tutaj >>>

Minęło 5 dni, a ja nadal czuję się dobrze. W międzyczasie ustaliłam z moim psychologiem wdrożenie leczenia suplementami witaminowymi, gdyż chce spróbować leczyć się naturalnie za pomocą dostepnych ‚darów natury’. Suplementacja będzie składała się z dużej dawki witaminy C w postaci askorbinianu sodu oraz witaminy A + D3, jak i cennych kwasów Omega 3, 6, 9 pozyskanych z naturalnych olejów zimnotłoczonych. Myślę o zakupie maszyny, która umozliwi mi produkowanie oleju w domu, ale to wydatek nie na teraz.

Zaczęłam zmieniać dietę na bardziej tłuszczowo-białkową, oczywiście nie wykluczam węglowodanów, bo są one nam niezbędne do właściwego funkcjonowania. moje węglowodany to głównie płatki owsiane (zalewam je wodą, gotuję, dodaje łyżkę masła i łyżkę miodu, czasem banana), dobrej jakości pieczywo, orzechy i nasionka. Te ostatnie mają też cenne tłuszcze.

Nie sądziłam, że zdrowe odżywianie, optymalne odżywianie, ma tak  duże znaczenie w wychodzeniu z depresji i nerwic.

Wykluczam mleko krowie, a przynajmniej te UHT, gdyż jest to jeden wielki syf, nie posiadający odżywczych składników witaminowych dla naszego organizmu, co więcej nasze jelita nie są przystosowane do mleka UHT, teraz dopiero rozumiem dlaczego przy wykluczaniu mleka UHT i przetworzonych produktów mlecznych, nagle szybko zaczynam chudnąć.

Chcę jeść mniej mięsa, koncentrować się bardziej na białku pozyskiwanym z warzyw np. strączkowych czy z jaj i nieprzetworzonego nabiału.

Gdy dopada mnie dół, czuję, że chce głową walić w mur, staram się mobilizowac siebie do lekkich treningów, spacerów czy czytania książki bądz…wpadam w wir pracy.

Treningi: zaczełam znowu ćwiczyć siłowo, zaczynam czuć poprawę świadomości własnego ciała, odczuwam mięsnie, czuję ich siłę. To ważne, gdyż w ostatnim czasie były one wiotkie.

Codziennie walczę. Nie jest łatwo, ale napewno warto.

Będę was informować o postępach w kuracji witaminowej.

Anna.