Mózg jest skomplikowanym organem i czasami trudno zgadnąć, w jaki sposób funkcjonuje. Okazuje się jednak, że w zależności od osobowości, możemy różnić się tym, jaką częścią mózgu się posługujemy w większym stopniu. Żeby to określić natomiast, wystarczy spojrzeć na poniższy obrazek i wybrać jedną z dwóch odpowiedzi.

 

Na obrazku możemy dostrzec dwie twarze. Zadaniem każdego z nas jest przyjrzenie się im i odpowiedzenie na pytanie, która z tych osób jest szczęśliwsza: A czy B? Nie zastanawiajcie się zbyt długo i obstawcie to, co podpowiada wam intuicja. Dzięki temu będzie można określić, która półkula mózgu jest dominująca w waszym przypadku.

Twarz A jest szczęśliwsza

Jeżeli to właśnie ta twarz waszym zdaniem wyraża więcej szczęścia, dominującą półkulą w waszym mózgu jest lewa. Odpowiada ona za to, że jesteście osobami praktycznymi i rozsądnie podejmujecie wszystkie decyzje. Wszystko w waszym życiu musi być dokładnie przemyślane. Nie postępujecie pochopnie i uwielbiacie analizować. Doskonale sprawdzacie się w logicznych łamigłówkach.

Twarz B jest szczęśliwsza

W tym wypadku dominuje prawa półkula mózgu. Jeżeli zaznaczyliście osobę B, jesteście otwarci, kreatywni i towarzyscy. Kontakty z innymi ludźmi nie stanowią dla was problemów. Choć niekiedy postępujecie pochopnie, w życiu kierujecie się przede wszystkim sercem i intuicją, przez co jesteście bardzo ciepłymi osobowościami. Macie optymistyczne podejście do życia, co ludzie w was kochają.

 

Jak Wam się sprawdziło?

Pozdrawiam! I. Inanna

(Źródło: https://www.chillizet.pl/Rozrywka/CHILLOUT/Ktora-z-tych-twarzy-wyraza-wiecej-szczescia-Odpowiedz-moze-zdradzic-wiele-o-dzialaniu-naszego-mozgu-6825)