Jak sprawdzić jakim jesteś numerem? Musisz dodać wszystkie liczby swojej daty urodzenia. Na przykład, jeżeli urodziłeś się dnia 29.03.1992 roku: 2+9+3+1+9+9+2= 35 i teraz należy zsumować 3+5= 8. Jesteś numerologiczną ósemką.

_________________________________________________________________________________________________________________

Numerologiczne ósemki to osoby pełne zapału do pracy, siły do zrealizowania celów i szalenie odpowiedzialne. Zadania powierzone numerologicznej ósemce będą na pewno wykonane solidnie i w terminie, nie ważne jak duże byłoby to wyzwanie.

Ambitne, niestraszne im porażki, które wręcz powodują, że działają jeszcze dokładniej i sprawniej, nie pozwalają aby coś je zatrzymało. Zdarza się że te pozytywne cechy, mogą wymknąć się spod kontroli i przerodzić się w nadgorliwość, upór czy też pracoholizm, lecz ósemki są tak praktyczne i ostrożne, że naprawdę rzadko się to zdarza.

Numerologia mówi o ósemce, że jest otwarta, ostrożna i prawdomówna, nie kłamią i tego samego oczekują od innych. Obrzydza ich fałsz, dlatego w swoim życiu kierują się względem innych moralnością i uczciwością.Nie ma szans na plotki z numerologiczną ósemką, są zbyt szczerzy i zbyt życzliwi aby rozmawiać o kimś za jego plecami. Są na tyle szczere, że jeżeli coś będzie dla nich niewygodne, drażniące czy coś je zaboli- powiedzą to od razu, nie owijając w bawełnę. W grupie nie są przywódcze, raczej są rzeczowe i konkretne, obiektywne i nie posługują się manipulacją.

Ósemki nie lubią marnowania czasu i środków, odporne psychicznie, świetnie radzą sobie ze stresem, potrafią działać pod presją czasu i nacisku, lecz zdecydowanie bardziej wolą pracować spokojnie, tak aby wszystko było poukładane. Poprzez to, że mają nad wyraz dużą ambicję, a co za tym idzie i odwagę, zdarza im się czasem ryzykować, obojętne na jakiej płaszczyźnie życia. Nie są agresywne czy kłótliwe, lecz dyskusja z nimi może zostać spalona na panewce ponieważ używają na tyle rozsądnych, wiarygodnych i prawdziwych argumentów, że nie sposób je zbić. Pomaga im w tym również asertywność.

Czasami ósemki zapędzają się w pracy i mimo to, że nie są głodne pochwał, zdarza im się, że właśnie one napędzają je do wręcz tytanicznego wysiłku. Ósemki muszą uważać na negatywne skutki swoich zapędów, ponieważ mogą je doprowadzić do zbytniego uporu, którego nikt nie przeskoczy, a nie zawsze jest to korzystne. Przerost ambicji również im grozi, często wtedy ósemka zapomina o tym, że prócz pracy istnieje także życie poza nią. Tylko kontrola swoich zachowań i zapędów do tyraniej pracy pozwoli na zachowanie jako takiej równowagi między życiem prywatnym a pracą. W innym wypadku staną się przykre i zgryźliwe dla otoczenia, będą czuły się wypalone, sfrustrowane.

Jeżeli chodzi o związki partnerskie, to łatwo z ósemką nie ma, oj nie. Są wymagające wobec partnera, a to dlatego, że sami od siebie dają maksimum i takiego samego poświęcenia i oddania oczekują. Bardzo cenią sobie jeżeli ich partner o nią dba, dobrze zarabia i może zapewnić jej dostanie i luksusowe życie przy jednoczesnym zachowaniu stabilizacji domowej. Jeżeli partner dba o ósemkę, nie daje powodów do zazdrości i podejrzeń, darzy miłością i jest wierny, to gwarantuje bardzo ciepły i stabilny związek z Panią lub Panem Ósemką. Jednakże, kiedy partner da powody ósemce do podejrzeń, należy uważać ponieważ skończyć się to może długimi aktami zazdrości, kłótliwości i podejrzeń, z którymi przy ósemce ciężko wytrzymać.