Już dawno minęły czasy, gdy kobieta musiała czekać cierpliwie, aż ktoś dostrzeże ją w tłumie i zacznie zabiegać o jej względy. Obecnie również panie śmiało i z godnością dają ten pierwszy krok.

Musimy emanować wewnętrznym spokojem i zaufaniem do siebie, niezależnie od tego, jak ma się to do naszego wyglądu zewnętrznego.Kluczem jest stosowanie się do poniższych kroków:

  • Sprawić, żeby nie tylko był Tobą zainteresowany, ale też żeby Cię pożądał.
  • Stać się osobą, której on będzie mógł zaufać.
  • Wysyłać subtelne sygnały z elementem wzajemności.
  • Stworzyć wyobrażenie co do tego, że inni również Cię pragną.
  • Sprawić, że on uwierzy, że naprawdę Cię potrzebuje.

Z drugiej strony, pamiętaj, że w sztuce uwodzenia najważniejszy jest czynnik kobiecości. Kobieta idealna skupia w sobie cechy charakterystyczne dla jej tradycyjnej roli pani domu, jest przy tym wyrozumiała, delikatna, a jednocześnie niezależna.

Taki profil kobiety nieuchronnie wzbudza w mężczyźnie zainteresowanie i będzie go pociągać. Przyjrzyjmy się bliżej temu zjawisku:

1. Zainteresowanie

Aby uwieść mężczyznę, pierwsze, o co musisz siebie zapytać to: Co sprawia, że ten człowiek wpływa na mnie tak a nie inaczej?

Przeanalizuj dokładnie, co tak naprawdę sprawia, że zmienia się Twoja mowa ciała i całe swoje ruchy. Postaraj się mieć nad nimi nieco więcej kontroli.

Nie ma nic złego w tym, że się uśmiechniesz i pokażesz, że czujesz się przy nim swobodnie.

Pod żadnym jednak pozorem nie stawaj się nerwowa, gdy kręcisz palcem kosmyk włosów, nie przygryzaj warg i nie zaczynaj się jąkać, gdy on Cię o coś zapyta.

Najlepiej jest być energiczna i kreatywna w momencie nawiązywania rozmowy: pozwoli to, że on Ci zaufa i zaczniesz go interesować.

2. Zaufanie

Aby uwieść mężczyznę, należy się do niego zbliżać w sposób subtelny i prawie niezauważalny. Jeżeli bowiem będziesz zbyt bezpośrednia lub natarczywa, istnieje ryzyko, że powstanie niechęć lub opór ze strony mężczyzny – nikt bowiem nie chce być naciskany.

Uwodzenie powinno przebiegać w sposób stopniowy, żeby mężczyzna nawet nie zorientował się na początku co do Twojej obecności w jego życiu.

Możesz zacząć zbliżając się poprzez osoby trzecie, utrzymując przy tym neutralne zachowanie. Zawsze najlepiej jest dać mężczyźnie wolną rękę, aby on zaczął rozmowę. W ten sposób będziesz w stanie się mu przyjrzeć, analizując przy tym swoje własne słabości, silne strony i możliwości.

W sztuce uwodzenia wygrywa ten, kto zdoła zachować trzeźwy umysł,ponieważ jeśli pozwolisz, by Twoje emocje przejęły nad Tobą kontrolę, stracisz panowanie nad sytuacją, w jakiej się znajdujesz.

3. Wzajemność

Następny krok polega na tym, żeby mężczyzna zauważył Twoją obecność i zwrócił na Ciebie uwagę. W jaki sposób możesz to zrobić? Chodzi o to, żeby wysyłać sprzeczne sygnały, które wywołają w nim wątpliwości.

O co może chodzić? Bądź delikatna, inteligentna, wykazuj się umiejętnością prowadzenia wciągającej rozmowy, ale jednocześnie okazuj, że jesteś słaba. Sprawi to, że będzie chciał być blisko Ciebie i nie odstąpi Cię na krok.

Posłużmy się przykładem. Obecnie świat handlu oferuje Ci produkt pokazując Ci jego zalety i wyjątkowość. Z czasem pokusa staje się tak nieodparta, że chcesz jak najszybciej sięgnąć po daną rzecz.

W związkach międzyludzkich działa to na podobnej zasadzie – wszystko zaczyna się, gdy w grę wchodzi fantazja.

Metaforycznie mówiąc, jeśli mężczyzna nie ma szansy „wypróbować” i od razu „sięgnąć po” to, co oferuje mu kobieta, stawia mężczyźnie wyzwanie. I oczywiście, uruchamia jego instynkt zdobywcy, aby Cię podbić i mieć tylko dla siebie.

Gdy zauważysz, że pociąga go Twoja fizyczność, a przy tym gdy nie ma Cię w pobliżu, czegoś mu brakuje, możesz być pewna, że Twoja magia zaczyna na niego działać.

Postaraj się ubierać tak, żeby przyciągać wzrok. Maluj usta, aby nie mógł oderwać od nich oczu. Pamiętaj jednak, że aby uwieść mężczyznę, przede wszystkim musisz uwieść jego umysł.

Chodzi o to, żeby wiedział i był przekonany, iż za tym, co widzi fizycznie, jest coś jeszcze, coś głębszego.

Aby osiągnąć ten cel, należy położyć na szale wagi niepewność i bark zainteresowania z Twojej strony. W praktyce oznacza to, że nie możesz być zbyt nieśmiała ani oziębła: mieszaj ze sobą oba bieguny, a na pewno zdołasz uwieść mężczyznę Twoich marzeń.

4. Wyobrażenia

Dlaczego pragniemy tego, co mają inni? Jest coś, co psychologia określa mianem „syndromu brakującego elementu”. Wyjaśnia on dlaczego zawsze pragniesz tego, czego nie masz.

Okazuje się, że sytuacja ta pojawia się nie tylko w środowisku miłości, widać ją na co dzień, prawie w każdej sytuacji. Gdy ktoś coś osiąga, a my nie, pojawia się pewna presja.

Towarzyszy temu swoiste poczucie niespełnienia, które wywołuje w nas dyskomfort i uczucie niepewności, nie pozwalając jednocześnie iść do przodu. Kobieta, która jest unikana, nie wzbudza zainteresowania u innych mężczyzn.

Dlatego właśnie aby uwieść mężczyznę, musisz jawić się jako ktoś pożądany, że jesteś lepsza niż inni. Automatycznie zwiększy to w jego oczach Twoją wartość i sprawi, że zrobi wszystko, co w jego mocy aby Cię mieć.

5. Niech pragnie

Jest mało prawdopodobne, że dobrze zaspokojony człowiek będzie pragnął i zdołasz go uwieść. Musisz też pamiętać, że dookoła jest całe mnóstwo kobiet, które pośrednio lub bezpośrednio stanowią Twoją konkurencję.

Musisz zatem pokazać Twoje najlepsze cechy charakteru i wytworzyć wokół siebie łunę świadczącą o tym, że Ty jesteś lepsza od nich wszystkich.

Możesz zacząć dotykając delikatnych tematów takich jak sytuacje z jego przeszłości  bądź jego osobiste przeżycia. Pozwoli mu to zobaczyć, że jesteś zupełnie inna niż wszystkie pozostałe kobiety.