DZIAŁANIE – AKTYWNOŚĆ – AGRESJA – PRZYWÓDZTWO – NAIWNOŚĆ – POCZĄTEK

 

Baran, uznany za pierwszy znak zodiaku, urodzone wraz ze Słońcem, muszą być zawsze i wszędzie pierwsze, uwielbiają zaczynać wszystko jako pierwsi. Cechy charakteru Baranów to wręcz obcesowa bezpośredniość i szczerość, nie dla nich zabawa w podchody. nie dla nich niuanse. Nie interesują ich rozważania, rozwodzenie się nad sprawami, załatwiają sprawy czy problemy po prostej linii, nie zważając na półśrodki- i tego typu zachowań oczekują od innych. Najważniejsze jest dla nich tu i teraz, są nieskomplikowane, kierują się pierwszą myślą ale też intuicją i pierwszym impulsem, dzięki czemu wydają się dziecinne, niepoważne czy łatwowierne. Działanie i aktywność to ich życie, nie potrafią dłużej usiedzieć w jednym miejscu.

Zalety:

Spontaniczne, duża siła przebicia, dynamiczne, odważne bezpośrednie, są pełne polotu. Baran nie boi się kompromitacji czy porażki-szybko o nich zapomina i prze naprzód. Działa bez wahania i jest otwarta na nowości.

 

Wady:

Czasami są nieostrożne, agresywne i zbyt bezpośrednie, co może zaboleć wrażliwych ludzi, są nietaktowne i niedelikatne w opiniach.

 

Kobieta:

Wojowniczka, typ amazonki, emancypantka. W związku to ona dyktuje warunki, przejmuje inicjatywę.

 

Mężczyzna:

Pionier, przewodnik i przywódca, lubiący narzucać innym swoje zdanie, również typ wojownika, rządzi.

 

Przyjazne znaki:

Wodnik, Bliźnięta, Lew, Strzelec

 

 

 

Isztar

 

Zdjęcia z:http://przewodnikduchowy.pl/wt/horoskop.php