O tym, że kamienie mają uzdrawiającą moc, i potrafią naładować człowieka pożądanymi cechami, wzmocnić je – wiadomo już od dawna. W Starożytności Amazonit był nazywany kamieniem odwagi i młodości, przypisywano mu właściwość ujędrnianania i odmadzania skóry przy bezpośrednim jego kontakcie z nią.

 

Dla kogo?  Świetny dla kobiet, wzmacnia ich siłę kobiecości, podczas menopauzy uśmierza obajwy z nią związane. Niezwykle wspiera artystów: malarzy, tancerzy, muzyków, pisarzy czy rzeźbiarzy. Często również używany przez hazardzistów, gdyż przyciąga szczęście finansowe gdzie jest stawiane wszystko na jedną kartę.

Działanie: Koi układ nerwowy, pomaga radzić sobie z silnym strachem i lękami, wraca spokój i bezpieczeństwo psychiczne. Uspokaja osoby osamotnione, wraca im wiarę w siebie oraz optymizm. Rozprasza smutek, harmonizuje odchyły nastroju, wzmaża wiarę we własne siły dzięki czemu łatwiej jest wziąć życie we własne ręce i realizować marzenia. Używany do medytacji, aby wznieść się ponad swoje JA, aby połączyć się z duchem, pomaga przezwyciężyć strach związany z wyjściem z ciała. Sprzyja koncentracji.

Znaki zodiaku którym sprzyja: Lew, Bliźnięta, Wodnik.

Ciekawostką jest, że amazonit neutralizuje wpływy energetyczne generowane przez elektronikę-komputery, telefony- i z uwagi na to są również często kładzione własnie obok tych urządzeń, aby ochronić się przed negatywnymi ich skutkami na ogranizm człowieka.

Pozdrawiam Was!                                                 

Wasza Wiedźma Inanna

Facebook: Wiedźma Inanna