Sylvia Brown, autorka książki „My Guide, Myself”  opisała, że istnieje 44 możliwych opcji naszej inkarnacji na padole zwanym Ziemią. Z każdą inkarnacją, wybieramy jeden, główny motyw w zgodzie z którym żyjemy w danej inkarnacji. Taki szablonik, jak kwiatek na ścianę. Dzięki uświadomieniu sobie na jakiej ścieżce jesteśmy, może będzie nam łatwiej pokonywać trudności? Spójrzcie na te motywy, i zastanówcie się- który do Was najlepiej pasuje?

 

 1. Aktywator- człowiek wyposażony w narzędzia do rozwiązywania problemów, robi to co słuszne, załatwia  rzeczy których inni nie potrafią zdobyć. Cofa popełnione błędy innych i przywraca na dobrą drogę
 2. Estetyk. Określa do dramat, muzyka, rzemiosło, malarstwo i pisanie. Kierują się wewnętrznym głosem i naturalnymi talentami pokazywanymi celowo na zewnątrz.
 3. Analizator. Rozwija się w środowisku naukowym lub technicznym. Chce wiedzieć wszystko, jak coś działa i dlaczego.
 4. Nośnik transparentów. Wybrany przez osoby, walczące o sprawiedliwość. Zostają także aktywistami, a nawet lobbystami, najczęściej spotykani na demonstracjach, protestach.
 5. Konstruktor. Najbardziej niedoceniona inkarnacja, zazwyczaj są rodzicami przygotowującymi dzieci do większych zadań, niosą na swoich barkach przekazanie podstaw dzięki którym osiągnie się coś wielkiego.
 6. Katalizator. Innowatorzy i liderzy. Mają świetne pomysły i tworzą nowe rzeczy.
 7. Bojownik. Istoty, stojące za ludźmi, którzy nie są w stanie stanąć we własnej obronie. Walczą o pokój, o środowisko i godne życie ludzi.
 8. Kontroler. Dyktatorzy, nakazujący ludziom, aby robili to, co chcą, wykorzystują ludzi dla własnych celów. Przykład? Napoleon i Hitler.
 9. Emocjonalny. Odczuwają wszystkie niuanse każdej emocji od lęku do miłości. Często są tematem poetów i artystów, którzy wykorzystują te emocje, aby zwiększyć swoją kreatywność.
 10. Doświadczający. Staje się mistrzem w swojej dziedzinie. Może osiągnąć wszystko, co chce, niezależnie od tego czego pragnie. Brak ograniczeń!
 11. Omylność. Jednostki z tego tematu życia weszły w życie z fizyczną, umysłową lub emocjonalną niepełnosprawnością. Wykorzystują jednak swoje upośledzenia, by inspirować innych.. Nick Vujicic jest doskonałym przykładem.
 12. Zwolennik. Zwolennicy, to osoby podążające za liderami, które wspierają ich działania, sami będąc na uboczu. Doskonale wiedzą, że sukces przywódców nie byłby możliwy bez ich wsparcia.
 13. Harmonia. Dusze wybierając ten motyw kierują się osiągnięciem własnej harmonii i uczenia harmonii innych. Wprowadzają równowagę w miejscach i sytuacjach, w których jej brakuje. Można je rozpoznać po łatwości łagodzenia sporów i konfliktów.
 14. Uzdrowiciel. Osoby znajdujące się w tym obszarze są w naturalny sposób przyciągane do zawodów związanych z leczeniem i uzdrawianiem, zarówno fizycznym, psychicznym, jak i duchowym.
 15. Humanitarność. Humanitaryści są zaangażowani w opiekę nad ludźmi. Często widzimy ich jako pielęgniarki, nauczycieli, ludzi zaangażowanych w pomoc po kataklizmach itd. Kochają ludzkość i wybaczają im wszystkie winy. Przykładem takich ludzi mogą być Lekarze bez Granic.
 16. Niezawodność. Osoby w tym temacie rodzą się bogate, przystojne, atrakcyjne, dowcipne i tak dalej. Wbrew pozorom ten temat jest bardzo trudny, ponieważ istnieje tendencja do wszelkiego rodzaju ekscesów, uzależnień i depresji.
 17. Intelektualista. To jest temat dla profesjonalnego, nie przestającego się uczyć studenta, ponad wszystko cieniącego wiedzę i intelekt. Karol Darwin należy do tej kategorii.
 18. Malkontent. Jego wrodzoną cechą jest pesymizm. Z reguły jest malkontentem. Może wydawać się wyzwaniem dla nas, ale jest niezbędny dla naszego rozwoju i poznania wartości tolerancji, akceptacji oraz cierpliwości.
 19. Sprawiedliwość. Ludzie w tym temacie zajmują się uczciwością i równością. Często zostają sędziami lub prawnikami.
 20. Legalność. Istoty wybierające ten temat życia zapewniają światu bezpieczeństwo i równowagę. Często stają się tymi, którzy formują zasady funkcjonowania społeczeństwa, ustalają jego zrównoważone zasady i prawa.
 21. Przywódca. Przywódcy dążą do sukcesu. Rzadko są innowatorami, ale przodują w wiodących obszarach, które już istnieją.
 22. Samotnik. Samotnik często pracuje sam. Wybiera jednak nietypowe zawody i zadania. Jest indywidualistą, ale i introwertykiem. Ogólnie jest zadowolony ze swojego skromnego lecz zgodnego ze swoim sumieniem życia.
 23. Przegrany. Choć są to ludzie urodzeni bez fizycznych czy psychicznych upośledzeń, to ich życie jest ciężkie i negatywne. To męczennicy, którzy potrzebują naszego zrozumienia i akceptacji.
 24. Manipulator. Jest to jeden z najpotężniejszych motywów. Manipulatorzy mają władzę i dostają co chcą od innych ludzi i okoliczności. Kiedy pracują dla dobra ogółu, przyczyniają się dla wyższego celu, jednak kiedy wykorzystują swoje umiejętności dla egoistycznych celów, powodują duże straty.
 25. Bierność. Osoby posiadające motyw pasywności są mało aktywne, łagodne i bezproblemowe. Kiedy mierzą się z problemami, spokojnie je rozwiązują. Nie używają przemocy.
 26. Cierpliwość. Ten życiowy temat jest jedną z najtrudniejszych ścieżek zmierzających do wewnętrznej perfekcji. Osoby z tym motywem wydają się iść przez życie perfekcyjnie, jednak gdy idzie coś nie po ich myśli, czują się winni. To ich największe ograniczenie.
 27. Pionek. Pionki wyzwalają w innych ludziach coś wielkiego. Sami stając się ich narzędziem. Jednym z przykładów tego tematu jest biblijny Judasz.
 28. Rozjemca. Rozjemcy działają po to, by położyć kres przemocy i wojnie. Mogą jednak być nachalni w swoich pragnieniach.
 29. Rozrywka. Ludzie z tego tematu to „wieczni studenci”. Niektórzy z nich osiągają sukces w świecie rozrywki, a niektórzy tylko prowadzą rozrywkowe życie.
 30. Uduchowiony. Ludzie, którzy wybierają ten temat, chcą wzrastać duchowo. Ziemskie uciechy, przyjemności i cele nie przynoszą im szczęścia.
 31. Prześladowca. Pod tym motywem odnajdujemy mężów znęcających się nad żonami, maltretujących dzieci lub masowych morderców. Ich bycie „złym nasieniem” pozwala ludzkości ewoluować ku doskonałości.
 32. Ubóstwo. Większość osób z tego motywu znajduje się w krajach trzeciego świata. Mogą to też być ludzie, którzy mają wszystko, czego potrzebują aby czuć się komfortowo, ale czują się biedni wewnętrznie.
 33. Medium. Na wczesnym etapie rozwoju takie parapsychiczne umiejętności, jak bycie medium czy jasnowidzenie, może być uznawane za trudne i niechciane. Są to jednak ludzie, którzy widzą, słyszą lub wyczuwają rzeczy niedostrzegalne dla innych – jest więc to dar, który należy przyjąć i rozwinąć w służbie innym.
 34. Odrzucenie. Dusze, które wybierają ten motyw życia na ziemi, doświadczają odrzucenia i alienacji, nawet we wczesnym dzieciństwie.
 35. Wybawca. Ratownicy mają wysoki poziom empatii i manifestują swoją siłę tym, którzy jej potrzebują. Często przekładają swoje potrzeby nad potrzeby innych ludzi.
 36. Odpowiedzialność. Osoby z tym motywem ogrywają swoją rolę, jaka by nie była, z zapałem i odpowiedzialnością. Gdy nie udaje im się wypełniać swoich obowiązków na 100%, czują się winni.
 37. Duchowość. Osoby, których zadaniem jest osiągnięcie wyższej duchowości i jedności z Wyższą Prawdą. Kiedy osiągną swój pełny potencjał, stają się inspirujący, współczujący i wielkoduszni.
 38. Przetrwanie. Życie jest ciągłą walką dla osób, które wybierają motyw przetrwania. Mają ponury obraz codziennej egzystencji, a życie ich nie rozpieszcza.
 39. Umiarkowanie. Różnego rodzaju uzależnienia są tym, co motywuje duszę, by wybrać ten motyw. Unikanie skrajności i nie popadanie w uzależnienia jest wyzwaniem, któremu musi sprostać.
 40. Tolerancja. Wybierając ten motyw przewodni, osoby muszą być tolerancyjne w wielu obszarach, takich jak sprawy światowe, rodzina, dzieci, polityka i tak dalej. Kiedy rozpoznają swój motyw i zaczną się w nim rozwijać, stają się wielkoduszni, życzliwi i pomocni.
 41. Ofiary. Są to istoty, które decydują się być wszelkiego rodzaju ofiarami – kradzieży, gwałtów, wypadków itd. Dzięki medialnym doniesieniom o ich tragedii, stają się kanałem dzięki któremu reszta może uświadomić sobie swoją rolę w uzdrawianiu świata.
 42. Oprawca. Przywódca sekty Jim Jones manifestuje ten motyw. Ta wyjątkowa rola zwraca uwagę opinii publicznej na okultystyczne nadużycia.
 43. Wojownik. Wojownicy walczą o ludzi. Są nieustraszonymi ryzykantami, którzy wchodzą do służby wojskowej lub organów ścigania.
 44. Zwycięzca. Zwycięzcy czują się zmuszeni do zwyciężania tak jakby nie mieli innego wyboru. Każde zwycięstwo jest dla nich powodem do dumy i nadzieją, że następna praca, następny biznes, następna kobieta, następna podróż itd. będą lepsze.

 

Jak widzicie- wybór jest szeroki, lecz myślę, że każdy czytający podświadomie albo i świadomie wie, którą inkarnację właśnie realizuje…. 🙂

 

I. Inanna

 

 

 

 

Źródło i inspiracja: http://akademiaducha.pl/44-motywy-zycia-ktory-wybrales/