Według różnych badań, stwierdzono, że aż około 80% społeczeństwa jest nosicielami różnego rodzaju pasożytów takich jak glista ludzka, owsik czy tasiemca. Wymieniłam tylko trzy, lecz tych żerujących na nas intruzów może być aż 300 gatunków- i mówię tu o jednym organiźmie! Mogą siedzieć w jelitach, płucach, stawach, wątrobie, mięśniach, krwi, przewodzie pokarmowym i skórę.

Jest więc w czym wybierać. Pytanie zadane w temacie ma wiele tutaj do rzeczy, ponieważ te pasożyty osłabiają nasz organizm tak mocno, aby sprowadzić nas do poziomu jego wyniszczenia- tak! Powinniśmy się odrobaczać!

Pasożyty czy jak kto woli- robaki, pozbawiają nas czego popadnie: mikroelementów, witamin, hormonów, cukru, a co za tym idzie i energii. Dodatkowo wydzielają toksyny i robią wiele innych szkód które osłabiają nasz układ odpornościowy co powoduje że chłoniemy katar, kaszel, przeziębienie jak gąbki. Zaburzają pracę narządów wewnętrznych.

Do organizmu dostają się za pomocą nieumytych owoców i warzyw, również nie umyte ręce dają im szerokie pole do popisu. Są wszędzie tam gdzie złożą jaja a nie zostaną one skutecznie usunięte poprzez nasze mycie rąk, warzyw, owoców. Niestety kleszcze lub komary również są siedliskiem pasożytów, przenoszą je drogą kropelkową. Brak higieny pod tytułem korzystanie z publicznej toalety, jedzenie w barach szybkiej obsługi gdzie jest wątpliwa czystość- tu mają swoje królestwo. Posiadasz psa lub kotka? Również jesteś narażony na pasożyty-powinieneś się odrobaczać, wyrzucać co jakiś czas tych niemiłych gości ze swojego organizmu.

Poniżej kilka sposobów na ich pozbycie się.

1. Tabletki odrobaczające

Pierwszy sposób, najprostszy, lecz wymagający interwencji lekarza- istnieją tabletki odrobaczajace dla ludzi, lecz aby je dostać należy wykonać badania np kału kilku dni pod rząd. Jest to sposób chemicznego pozbycia się pasożytów.

2. Pestki dyni

Tutaj należy zjeść na czczo 25-30 gramów (około 2 łyżki) świeżych, pozbawionych łupinek i mocno rozdrobnionych nasion dyni. Po ok. dwóch godzinach od spożycia, nalezy zjeść środek przeczyszczający. Dla pewności kurację powtórz po dwóch dniach. Aby efekt przeczyszczenia był silniejszy, możesz pestki dyni połączyć z marchewką. Należy wymieszać 3 łyżki startej marchewki,

25-30 g potłuczonych, świeżych pestek dyni i 2 łyżki oleju. Całość spożyj na czczo, a po 3 godzinach zjedz łyżkę oleju rycynowego, aby wywołać efekt przeczyszczający i wydalić pasożyty. Podczas kuracji nie można nic jeść.

3. Dieta jabłkowa

Jeden tydzień i można poczuć różnicę, tym bardziej, że dieta jabłkowa to świetny detoks dla naszego organizmu. W tym sposobie należy przez tydzień żywić się jak największą ilością jabłek, popijają je …sokiem jabłkowym. Bardzo ważne jest aby pić przy tym również dużo wody, aby wypłukiwać toksyny, oraz popijać herbatę z mięty pieprzowej. W trzecim i czwartym dniu dobrze jest zjeść kapsułki czosnku, ponieważ ostrasza on pasożyty. Dobrze też zjeść do tego owoc papai.

Podczas całej kuracji należy wspomóc się pestkami dyni zmieszanymi z oliwą z oliwek lub oleju rycynowego.

W ostatnich 3 dniach wprowadzamy powoli produkty takie jak brązowy ryż, quinoę i codziennie

zieloną sałatę – czyli pełne ziarna.

Na koniec kuracji wprowadźcie powoli normalne produkty ale- uwaga- z wykluczeniem cukru. Postarajcie ograniczyć go do minimum bo to właśnie nim pasożyty się karmią.

4. Sok na pasożyty

To sposób również naturalny, lecz podejrzewam, że dla wielu z nas niesmaczny. Osobiście uważam go za naprawdę świetny w efekcie i prostocie. Polega on na zmiażdżeniu 10 ząbków czosnku i zalaniu ich wodą z kiszonych ogórków- tyle ile jej tam macie, zazwyczaj jest to około 1 szklanki może trochę więcej. Tyle ile w słoiku. Taki mix odstawiamy na 10 dni w ciemne miejsce, po czym spożywamy po 10 ml przez miesiąc. Można zjadać po kawałeczku czosnku do tego, nie stosować częściej niż 2 razy w roku.

Wszystkie sposoby, które podałam są metodami DLA DOROSŁYCH. Nie należy podawać ich w takiej formie dzieciom, a przynajmniej należy skosnultować się z lekarzem.

Robaki mogą powodować chroniczny kaszel, aktar i inne nie mijające dolegliwości, warto więc sprawdzić czy przypadkiem nie obciążają naszego organizmu.

Isztar Inanna