Ubieraj się na czerwono! Naukowcy z Uniwersytetu w Rochester udowodnili, że mężczyźni reagują zdecydowanie bardziej seksualnie na kobiety ubrane w czerwień niż każdy inny kolor. Wtórują im badacze z uczelni w Manchesterze, którzy określili długość gapienia się panów na nasze usta i wyszło, że te pomalowane czerwoną szminką zbierają zdecydowanie najwięcej uwagi. Bo z punktu widzenia biologii i działania naczyń krwionośnych, kobieta zaczerwieniona to kobieta podniecona, a nic nie wróży przecież lepiej…

 Wygrasz również uśmiechając się często. Amerykańskie Stowarzyszenie Psychologiczne w jednym z niedawnych studiów podniosło tezę, że uśmiech na twarzy jest jednym z najważniejszych walorów atrakcyjności, bo uruchamia w oglądającym system nagrody – radości, że uczynił cię szczęśliwą. A jeśli dodasz do tego głośny śmiech z jego żartów, możesz liczyć na prawdziwą miłość – kanadyjscy naukowcy twierdzą, że faceci to narcyze, którzy uwielbiają kobiety… śmiejące się z ich poczucia humoru.

 To już zaawansowana manipulacja psychologiczna – naśladując ruchy, gesty, a nawet język i sposób wyrażania się faceta zyskujesz od razu punkty i duże zainteresowanie. Badania prowadzone podczas szybkich randek w barach udowodniły, że odzwierciedlanie sposobu zachowania drugiej osoby okazuje się najefektywniejszym sposobem zawarcia głębszej znajomości. Podobnie sprawa się ma jeśli chodzi o chaty – naukowcy z Uniwersytetu w Teksasie odkryli, że pary używające podobnego stylu pisania i komunikacji miały przed sobą zdecydowanie dłuższą przyszłość razem.

Chociaż za najseksowniejszy uważa się niski, lekko zachrypnięty głos kobiety, w masowych badaniach okazuje się, że panowie najchętniej wpadają w sidła kobiet mówiących wysokim sopranem, co wskazuje na delikatność i potrzebę opieki. Nie mylcie jednak tego trzpiotowatego flirtu z rozmazaniem – okazuje się łzy stanowczo zniechęcają panów do angażowania się w związek.

No i wreszcie sprawa dość oczywista, czyli wykorzystywanie naturalnych atutów. Zamiast bać się krytyki o kilka kilo za dużo wciśnij się raczej w obcisły top – mężczyźni podświadomie pożądają okrąglejszych, uwydatnionych kształtów. A jeśli dodatkowo umiesz biodrami zakołysać… Naukowcy z Uniwersytetu A&M w Teksasie obserwowali reakcje mężczyzn na różny styl chodzenia kobiet w centrum handlowym i ewidentnie wygrały panie, które kołysały biodrami z dużym rozmachem.

Więcej czytaj tutaj