PRZEPRASZAM

Silne zaklęcie, które powiedziane szczerze, z serca uzdrawia animozje i leczy krzywdy. To wyrażenie potrzeby kontaktu z drugą osobą i potwierdzenie jej wartości dla nas. Poprzez to słowo prosimy o komunikację i o wybaczenie bezmyślności, potknięć, itp. Słowo przepraszam mówi także o osobie, do której je wypowiadamy „wiem, że sprawiłem Ci ból, ale jesteś dla mnie bardzo ważną osobą i chcę to naprawić”. Głębokie i wielkie jest działanie energii szczerego przepraszam. To uzdrawiające słowo.

 

SILNA/Y JESTEŚ

Słowa, które doceniają wewnętrzną moc lub zewnętrzną siłę człowieka. Bardzo ważne wyrażenie, które podnosi nasze poczucie wewnętrznej wartości i mocy twórczej. Energia przekazywana za pomocą tych słów wzmacnia naszą wewnętrzną odwagę i niezależność. Docenia nasze starania i wysiłki twórcze.

 

TĘSKNIĘ ZA TOBĄ

To wyrażenie, które mówi o tym, że jesteś dla mnie kimś ważnym, że niesiesz ze sobą światło, którego ja potrzebuję. Energia, którą przekazujemy drugiej osobie, mówiąc jej, że za nią tęsknimy, jest silnym bodźcem do dbania o siebie, podnosi poczucie własnej wartości i sprawia, że czujemy się kochani. A więc i ważni, i potrzebni. To bardzo potrzebne nam twórcze słowa.

 

WYBACZ MI

Zaklęcie słów, które proszą o uwagę, przyznają się do błędu i przekazują, że jesteśmy dla kogoś ważni. Wyrażenie to niesie energię wewnętrznej wrażliwości i wzruszenia. Wyraża samodoskonalenie poprzez naszą zdolność do przyznania się do błędu i wyraża naszą inteligencję poprzez chęć naprawienia cudzej krzywdy. Wybacz mi mówi jednocześnie: „Zależy mi na Twoim dobru”. I to jest tutaj bardzo ważne przesłanie.

 

 

Źródło: M. Brzoza, Słownik dobrych słów