Pisząc ten artykuł z góry mogę zapewnić, że nie odkryję w nim jakiś zaskakujących metod i technik motywujących, które będą czymś niezwykłym i dotąd nigdzie nie spotkanym. Tak naprawdę wszystkie porady bazują na prostych, ale sprawdzonych metodach, które po prostu trzeba stosować  z odpowiednią intensywnością.

Mówiąc słowo techniki motywujące mamy na myśli zarówno sposoby na motywowanie– teorie naukowców, jak i proste, wyniesione z codziennego życia przykłady. Mając do wykonania pracę, ważne jest, abyśmy jasno odpowiedzieli sobie na pytanie – a jakie ja będę miał korzyści? Nie chodzi tu oczywiście o czysty materializm, ale o konkretne określenie sobie swojego celu i wszystkich elementów, jakie są dla nas ważne i będą osiągalne dopiero po wykonaniu zadania.

Określenie tego, co będę z tego miał to również swego rodzaju nagroda. Techniki motywujące to również osiąganie jakiejś przyjemności, nawet najmniejszej – jak zrobię to i to, to kupię sobie bluzkę, ulubioną czekoladę, posiedzę do późna na Internecie itp.

To tyle z rzeczy powiązanych z samym zadaniem. Teraz przyszła pora na rzeczy bardziej ogólne, mianowicie – otoczenie. To ono sprawia, czy nasze techniki motywujące  będą wystarczająco skuteczne. To, jakimi się ludźmi otaczamy, jakiej muzyki słuchamy wpływa na nasz nastrój a ten  z kolei na poziom motywacji. Człowiek nawet bardzo zmotywowany otoczony przez „narzekaczy” i „nudziarzy” niewiele wskóra, kiedy wszyscy będą go zalewać swoimi żalami i problemami, zamiast zmotywować się do innego zachowania i działania dla dobra własnego i otoczenia.

Te proste porady naprawdę pomagają – spróbuj je zastosować i sprawdź, że Tobie i Twoim bliskim może się żyć lepiej, kiedy pozytywnie będzie się patrzyć na świat.

Pozdrawiam,

Aneta Pawlus