Czy kiedykolwiek musieliście borykać się z problemem zapchanej toalety? A może podczas romantycznej kolacji mieliście problem, żeby zapalić świeczkę? Dzięki tym prostym trikom te powszechne defekty naprawisz w szybki i łatwy sposób!

 

#1 Zapchana toaleta

 

 

Podnieś klapę toalety, a następnie umieść na muszli klozetowej folię spożywczą. Upewnij się, że folia jest nałożona ciasno, a powietrze nie dostanie się do środka. Następnie spłucz wodę, folia powinna unieść się do góry. Dwoma rękami uciskaj wypukłą część folii. Na koniec spłucz wodę jeszcze raz i ściągnij folię. Usterka powinna być wyeliminowana!

 

#2 Zatkany odpływ

 

 

Kobiety, które są posiadaczkami długich włosów na pewno znają ten problem. Po umyciu głowy, w wannie jest pełno mokrych włosów, które zapychają odpływ. Przy użyciu trytytki szybko można przywrócić wannie dawną świeżość. Wystarczy pod skosem zrobić kilka nacięć na trytytce, a następnie zawinąć ją w dwie przeciwne strony. Teraz wystarczy umieścić ją w odpływie i poruszać nią kolistymi ruchami w górę i w dół. Włosy powinny złapać się na nacięciach trytytki.

 

#3 Zapalanie świeczki

 

 

Jeśli podczas romantycznej kolacji chcesz zapalić świeczki, lecz są one niższe niż świecznik, wystarczy, że weźmiesz makaron typu spaghetti i zapalisz jego końcówkę. Z łatwością zapalisz knot świeczki.

 

#4 Dziura po gwoździu

 

 

Jeśli znudził Ci sie stary obraz i chcesz go ściągnąć ze ściany, pewnie zastanawiasz się jak w prosty sposób pozbyć się otworu po gwoździu. Wystarczy, że weźmiesz kostkę białego mydła i zaczniesz pocierać nią po ścianie w miejscu dziury. Następnie wklep mydło w ścianę, tak aby otwór nie był widoczny.

 

#5 Zgubiony kolczyk

 

 

Często zdarza mi się zgubić kolczyk, ale najgorzej gdy zawieruszy się on w gęstym dywanie. Znalezienie go przed wyjściem jest bardzo trudne, dlatego lepiej szybko wziąć odkurzacz, a na końcówkę rury nałożyć skarpetkę. Odkurzając, kolczyk zostanie wciągnięty na skarpetkę.

 

#6 Otwieranie wina

 

 

Otwieranie wina bez otwieracza może być trudne. Może, ale nie musi! Nie męcz się nożykiem, ani kluczem. Wystarczy, że ściągniesz buta, a do środka włożysz butelkę z trunkiem. Teraz trzymając za butelkę i obuwie, uderzysz kilkukrotnie podeszwą o ścianę. Korek powinien zacząć się wysuwać.

 

#7 Rysy od krzesła

 

 

Niektóre nogi od stołu lub krzeseł rysują i brudzą podłogi. Jeśli chcesz temu zapobiec, wystarczy, że z korka na wino wytniesz okrągłe “podstawki”, a następnie przykleisz je mocnym klejem.

 

 

 

 

 

 

 

 

7 prostych trików, które wybawią Cię z każdej sytuacji! Są naprawdę skuteczne