Koziorożec z pewnością nie będzie w tym roku spoczywał na laurach. Sytuacja mu na to nie pozwoli. Już w lutym rozpocznie się długi okres napięć i niepewności. Koziorożec nie cierpi niestabilności w żadnej dziedzinie, będzie więc bardzo zestresowany. Nie znaczy to na szczęście, że nie może liczyć na sukcesy. Po prostu, w 2018 roku przyjdą mu one trudniej niż w innych latach.

Dużym niebezpieczeństwem w 2018 roku są dla Koziorożca nowe znajomości – szczególnie w biznesie mogą okazać się katastrofalne w skutkach. Horoskop 2018 roku przestrzega Koziorożca przed zbyt pochopnym nawiązywaniem współpracy z nieznanymi wcześniej osobami. Zanim podejmie on taką decyzję, powinien dokładnie sprawdzić potencjalnego kontrahenta, a najlepiej – przetestować go.

Sytuacja życiowa Koziorożca poprawi się w kwietniu i będzie stopniowo przynosić coraz więcej satysfakcji. Choć trzeba przyznać, że nie będzie tak dobrze, jak Koziorożec sobie zaplanował. Z tego powodu poziom stresu będzie sukcesywnie rósł i może udzielić się najbliższym Koziorożca.

Na szczęście trudny okres skończy się w październiku. W ostatnim tygodniu tego miesiąca Koziorożec poczuje wyraźną różnicę w swoim życiu – także finansową. Horoskop 2018 roku przewiduje znaczący wzrost dochodów Koziorożca po 28 października. Fakt ten z pewnością wynagrodzi wcześniejsze niedogodności i problemy.

Porada dla Koziorożca: wytrwałość i cierpliwość to cechy, które okażą się niezwykle ważne dla Koziorożca w 2018 roku.

Przestroga dla Koziorożca: wysoki poziom aktywności w sprawach osobistych może przynieść odwrotny skutek od zamierzonego.

Największa szansa dla Koziorożca w 2018 roku: dyplomatyczne podejście do wszelkich problemów i konfliktów (których w 2018 roku nie zabraknie) pozwoli Koziorożcowi wyjść z niejednej opresji i zachować twarz.

Złota myśl na 2018 rok: kto poddaje się w obliczu porażki, nigdy nie będzie mógł liczyć na prawdziwy sukces w przyszłości.

Pomyślne okresy Koziorożca w 2018 roku: luty, marzec, druga połowa kwietnia, koniec lipca, od 28 października – wzrost dochodów.

Niebezpieczne okresy według horoskopu na 2018 rok: końcówka marca (finansowe wyzwania), koniec czerwca, wrzesień, 10-20 listopada, 7-8 grudnia.

Przychylne znaki zodiaku w 2018 roku: Lew, Byk, Skorpion.

Na kogo należy uważać w 2018 roku: Panna.

Szczęśliwe liczby w 2018 roku: 5, 7, 11, 13, 21, 28.

Horoskop 2018 Koziorożec: miłość

W miłości jak na wojnie – raz się wygrywa, innym razem ponosi porażki. Niestety, horoskop 2018 roku dla Koziorożca nie przewiduje zbyt wielu miłosnych uniesień. To będzie raczej czas wytężonej pracy zawodowej oraz skupienia na finansach. Miłość w tych dwunastu miesiącach odejdzie na dalszy plan.

Istnieje dość duże prawdopodobieństwo, że relacje miłosne Koziorożca ulegną pogorszeniu. Dużo winy będzie ponosił on sam, ponieważ zbyt dużo uwagi poświęci pracy. To taki paradoks. Z jednej strony horoskop 2018 roku pokazuje, iż jest to czas kariery i finansów, ale z drugiej strony – że życiowy partner Koziorożca będzie czuł się zaniedbany.

O wiele łatwiej będzie w tym roku samotnemu Koziorożcowi. Będzie mógł skupić się na pracy, a emocje nie będą go zanadto rozpraszać. Czasami poczuje ukłucie samotności, ale niewiele zrobi w celu zmiany swojego statusu cywilnego. Nie w głowie mu romanse, kiedy tak dużo rzeczy wymaga stuprocentowego poświęcenia.

Horoskop 2018 Koziorożec: finanse

„Idź na całość” – pomyśli Koziorożec i rzuci się w wir pracy. Będzie grał na giełdzie, spekulował i cały czas szukał intratnych interesów do zrobienia. Tym bardziej że przez większość roku nie będzie mu się za dobrze wiodło. Także w kwestiach zarabiania pieniędzy. Praktycznie w każdej dziedzinie życia Koziorożec doświadczy trudności. Ale to doda mu tylko sił. Taki już jest. Jeśli się uprze, nic go nie powstrzyma.

Cierpliwość się ostatecznie opłaci. Pod koniec października Koziorożec odnotuje znaczący wzrost dochodów. Naprawdę znaczący. Można powiedzieć, że będzie to bardzo nieprawdopodobna zmiana. Koziorożec zacznie oczy przecierać ze zdziwienia, ponieważ wcześniejsze turbulencje finansowe zdawały się zapowiadać zupełnie inną końcówkę roku.

Nowe przychody jeszcze bardziej zmobilizują Koziorożca do pracy. Przez chwilę pomyśli on o zmianie stylu życia i skupieniu się na przyjemnościach, ale… dla Koziorożca to właśnie praca jest największą przyjemnością. A jeśli jeszcze może przy okazji przeliczać góry zarobionych pieniędzy – cóż więcej potrzeba do szczęścia?

Horoskop 2018 Koziorożec: kariera

Ogólnie rzecz biorąc, w centrum uwagi Koziorożca w 2018 roku będzie praca i zarabianie pieniędzy. Będzie bardzo dużo pracował, a jego obowiązki z miesiąca na miesiąc wydawać się będą coraz większe. Z jednej strony, Koziorożec to lubi, ale z drugiej – poczuje ogromne zmęczenie. Choć jest z natury bardzo wytrzymały, nawet on zacznie odczuwać przesyt pracą.

Choć praca będzie wyczerpująca, może otworzyć nowe ścieżki kariery przed Koziorożcem. Dużo zależy w tym roku od sprawnej komunikacji ze współpracownikami oraz kontrahentami. Koziorożec ma szansę na osobisty sukces, ale tylko pod warunkiem, że wytrzyma tempo i nie podda się w pół kroku. Nie może też zamykać się w swoim biurze i odcinać od innych pracowników. Ten rok przyniesie większe sukcesy osobom pracującym w grupie niż samotnym wilkom. Zresztą Koziorożec nie jest głupi i szybko połapie się w sytuacji. A kiedy już zrozumie, jak wiele zależy od jego komunikatywności, będzie wiedział, jak postępować.

Niezależnie od wszystkich trudności, horoskop 2018 roku zaleca Koziorożcowi bezwzględne podążanie za głosem swojego serca. Nie można się poddawać, ponieważ na końcu tej wyboistej drogi czeka ogromna satysfakcja. Koziorożec ma szansę spełnić znaczną część swoich marzeń.

Horoskop 2018 Koziorożec: rodzina

W pierwszej połowie roku Koziorożec będzie pragnął wzmacniać rodzinne więzi, ale nie za bardzo będzie mu to wychodziło. Z powodu nawału pracy i wciąż pojawiających się kolejnych problemów, praktycznie nie będzie miał czasu dla najbliższych. Może w ten sposób narazić się na krytykę, lecz nie będzie w stanie zmienić postępowania. Obowiązki mu na to nie pozwolą.

Horoskop 2018 roku przewiduje szansę na pojawienie się nowego członka rodziny. Dla Koziorożca może to być niczym brzęczenie budzika. Noworodek urzeknie go swoją niewinnością i bezbronnością, a przy tym pokaże, że nie tylko praca się w życiu liczy. Oczywiście dziecko to kolejny obowiązek i to w dodatku bardzo poważny. Koziorożec podejdzie do opieki nad potomkiem z pełnym profesjonalizmem.

Jeśli Koziorożec posiada starsze dzieci, może doświadczyć wielu trudności z ich wychowaniem. Problem w tym, że latorośle zapragną większej samodzielności. Niestety, ich decyzje niekoniecznie okażą się dobre dla nich samych, toteż Koziorożec będzie musiał wkroczyć. Wykaże się przy tym surowością, która z pewnością nie przysporzy mu sympatii.

 

 

 

astroweb.pl/horoskop-2018-koziorozec.p