Astronauci, jak wiemy, odkrywają przestrzeń kosmiczną, inne światy – są ciekawi wszystkiego, co znajduje się poza naszą małą, cenną, niebieską planetę. Na drugim końcu są psychonauci. To ludzie, którzy odważnie i dostojnie zanurzają się w swoje wewnętrzne światy, równie intymne i złożone jak ich wszechświaty emocjonalne i konstelacje psychologiczne.

Uczciwi ludzie są szczęśliwsi, ponieważ oczyścili wiele osobistych otchłani, które wcześniej były rządzone przez niezdecydowanie i szalejący strach, który trzymał ich w niewoli półprawd lub kłamstw. To ludzie, którzy nauczyli się być krytyczni wobec samych siebie, tolerują swoje wady bez karania siebie, słuchają swojego wewnętrznego dowódcy, który popycha ich do poprawy siebie każdego dnia i w każdej chwili.

Nikt nie może być uczciwy wobec swojego sąsiada, jeśli nie będzie najpierw uczciwy wobec siebie. Nikt z nas nie może osądzać innych, jeśli najpierw nie zrobiliśmy tego na własnym podwórku.

Jak wykazuje wiele badań, ludzie, którzy praktykują uczciwość, cieszą się lepszym zdrowiem i bardziej prawdziwym poczuciem szczęścia i dobrego samopoczucia. Bez wątpienia kluczem do rozwiązania tej zagadki są ćwiczenia polegające na poznawaniu samego siebie.

Bycie uczciwym wobec siebie oznacza bycie duchowym wojownikiem, który uświadamia nam jacy jesteśmy w chwili obecnej. Wojownik ten odsłania naszą nieudolność i nasze niezabezpieczone obszary, nasze cienie, ale także prowadzi nas do uzdrowienia i tym samym do posiadania pełniejszej i silniejszej wizji siebie samych. W ten sposób możemy kontynuować trwanie w prawdzie, ale także i pokorze.

Źródło: Pieknoumyslu.com