Haimatos- znaczy krew, mówią więc też na niego krwawnik, dzisiaj więc kilka słów o hematycie. Jest to nieprzeceniony kamień, choć znajduje się często na samym końcu kamieni szlachetnych.

Już nasi przodkowie, używali tego kamienia do zatrzymywania krwawienia, a na żołnierz wybierający się na wojnę, miał go w swoim podstawowym ekwipunku. Lecz nie tylko z powodów leczniczych- ten kamień także dodawał odwagi, nadziei, wytrzymałości i spokoju w sytuacjach kryzysowych. Był ulubionym kamieniem mędrców, filozofów i okultystów.

Co ciekawe, kamień ten przy obróbce szlifierskiej bardzo krwawi, w zasadzie staje się podobny do ranionego człowieka. I może tutaj kryje się tajemnica zbliżająca do siebie te dwa światy – żywego organizmu do stałego kamienia.

Dla Kogo: Adwokaci, sportowcy (i inne profesje związane z walką) , służby mundurowe

Działanie: Noszony w portfelu przyciąga pieniądze, podczas wysiłku fizycznego daje wytrzymałość, wspomaga układ krwionośny i odpornościowy. Ułatwia wchłanianie żelaza, reguluje nadciśnienie, zapobiega nadmiernym skurczom mięśni i zbyt szybkiemu pulsowi. Pomaga w schorzeniach kręgosłupa, leczy choroby pęcherza, a psychicznie wzbudza w nas radość i podnosi własną atrakcyjność. Odtruwa, a jako talizman pozwala wygrać proces sądowy.

Znaki zodiaku którym sprzyja: Skorpion, Baran

Nad wyraz mocno wchodzi w kontakt z organizmem ludzkim.

Jest to kamień, który pozwala zapomnieć się, jeżeli chodzi o jego wyczyszczenie. Jest bardzo wytrzymały i nie trzeba czyścić go po każdym „zabiegu”.

Isztar