Każdy z nas codziennie używa słów do za komunikowania własnych emocji i potrzeb, do określenia sytuacji i do wyrażenia radości. Codziennie wypowiadamy wiele słów do bliskich nam osób, do znajomych lub ludzi mniej znanych.

Energia słowa jest jednym z trzech podstawowych narzędzi twórczych w naszym świecie, gdzie:

Myśl tworzy z obrazu w naszej wyobraźni konkretne zamówienie na drodze do Świadczeń naszego życia

Słowo te zamówienia wysyła do realizacji słowo potwierdzona fali energii emocji i uczuć nasze zapotrzebowanie wyrażona myślami. Pisane słowo pieczętuje zamówienie.

Zaś czyn jest skutkiem myśli i słów, jest rezultatem energii działań fizycznych naszym życiu. Początkiem i końcem. Jest energią skutku i przyczyny.

Myśl, słowo i czyn to trzy emanacje jednej energii twórczej, trzy stany jej działania. To trzy potężne narzędzia, które posiada każdy z nas. Możemy ich używać, wykorzystując ich możliwości, albo jej ignorując. Ten tekst jest o tym, jak używać potężnego narzędzia swoich słów do kształtowania pozytywnej wórczej i radosnej atmosfery swojego codziennego życia.

A więc słowo.

Moc twórcza słowa jest wsparta ogromnym potencjałem energii naszych myśli i emocji, które uaktywniają w naszym ciele i umyśle, wyobrażając sobie obrazy w pamięci, wypowiadając słowa lub je zapisując. Moc słowa wzmacnia energia wizualizacji.

Podświadome programy działania i przekonania często decydują o naszym zachowaniach. Pamiętajmy o tym, że myśl, myślokształt, wyobrażony obraz i słowo, czyli zwerbalizowanie myśli, są kluczami do pracy z naszą podświadomością. Myśl i słowo to narzędzia naszej codziennej pracy, nieustannie wykonywanej mniej czy bardziej świadomie. Te narzędzia mogą współpracować z urządzeniem zwanym naszą podświadomością. Jeżeli potrafimy ich używać, mogą to czynić nader skutecznie i bardzo ułatwić nam pracę.

Jedną z podstawowych cech urządzenia zwanego podświadomością jest to, że nie czytaj\ i nie zna słowa Nie. Podświadomość nie reaguje na słowo nie, ignoruje je jako niezrozumiały dla siebie błąd systemu. Dlatego właśnie powinniśmy z odpowiedzialnością formułować nasze myślokształty myśli i słowa tak, aby były one czytelne dla naszej podświadomości a nie były najeżone błędami.

Jeżeli mówisz NIE CHCĘ znowu przez to przechodzić

twoja Podświadomość czyta

Szef Znowu CHCE przez to przechodzić

Ty zawsze jesteś dla podświadomości  szefem, nawet jeżeli masz bzdurne zachcianki. Podświadomość nie analizuje i nie wybiera dla Ciebie niczego, ona spełnia twoje polecenia dokładnie tak, jak jest słyszy i widzi. Reaguje na wszystkie obrazy jakie tworzysz w ciągu dnia i jakie przechodzą przez Twoją głowę. Twoja wizualizacja to zamówienia, które odbiera twoja podświadomość.

Jeżeli teraz chcesz zapytać, dlaczego więc nie mam jeszcze tego domu o którym marzę, albo nie jestem jeszcze tam gdzie chcę w każdej innej kwestii, -to bardzo dobrze. W drugiej części tego artykułu dostaniesz odpowiedź na to pytanie. Już jutro druga część artykułu ” Czy można być szefem swojej podświadomości?”

 

 

 

M. Brzoza Słownik dobrych słów