Wytrwałość to cecha prawdziwych zwycięzców. Zwycięzcy wiedzą, że wytrwale dążąc do swojego celu, w końcu go osiągną. Bokserzy mówią, że im więcej potu na treningu, tym mniej krwi na ringu. I mają rację. W życiu jest tak samo. Im wytrwalej pracujesz nad sobą, przygotowujesz się do sukcesu, tym łatwiej i szybciej go osiągasz.

Dzisiaj przeczytałem coś, czym chciałbym się z Tobą podzielić. Oto wspaniały cytat Jamesa J. Corbetta:

„Walcz jeszcze jedną rundę. Gdy nogi Ci się uginają i powłóczysz nimi, walcz jeszcze jedną rundę. Gdy ręce masz tak zmęczone, że z trudem je podnosisz by się bronić, walcz jeszcze jedną rundę.

Gdy nos Ci krwawi, gdy robi Ci się ciemno przed oczami, gdy jesteś tak zmęczony, że marzysz, by przeciwnik dał Ci w szczękę i pozbawił przytomności, walcz jeszcze jedną rundę!

Pamiętaj, że człowiek, który zawsze walczy jeszcze jedną rundę, nigdy nie bywa pokonany!”

To cytat który odnosi się zarówno do sportu, jak i naszego codziennego życia. Ludzie przeciętni szybko się poddają. Chcą schudnąć, ćwiczą przez kilka dni, a potem przestają. Chcą się wzbogacić, przez miesiąc rozwijają swój biznes lub inwestują pieniądze, a potem się poddają. Chcą ukształtować swoją sylwetkę, przez kilka tygodni chodzą na siłownię lub fitness, a potem się poddają…

Pierwsza drobna przeszkoda na drodze do sukcesu zniechęca ich do działania.

Ludzie sukcesu zawsze idą do przodu. Bez względu na to, co mówią inni, jaka jest pogoda, kto jest politykiem, jaka jest sytuacja gospodarcza i jak ciężko jest iść. Robią swoje i prą do przodu. Dzięki temu zwyciężają. Wiedzą, że motywacja daje im siłę na start, ale to wytrwałość pozwala utrzymać tempa i dojść do mety.

Pozdrawiam i życzę wytrwałości!

Marcin Kijak