Poznajesz siebie?

 1. Nie boisz się być sama ze sobą

Nie zwracasz uwagi na to, czy masz kogoś czy nie, czy idziesz do restauracji sama, czy ze znajomymi. W twoim życiu wszystko jest na swoim miejscu – i nie przejmujesz się opinią innych. Nie boisz się samotności, dbasz o swój rozwój, spędzasz czas z korzyścią dla siebie, odpoczywasz od zgiełku i nawet nie będąc w związku, masz pewność, że twoje życie osobiste jest cudowne.

2. Możesz spędzić cały dzień nic nie robiąc, i nie uważasz, żeby to było złe

Kto powiedział, że spędzanie czasu w domu – to strata czasu? Dla ciebie jest to miła przerwa, restart, czas na wysłuchanie samej siebie. Czas, kiedy możesz naprawdę odpocząć i spokojnie pomyśleć. Po prostu czujesz się ze sobą dobrze.

3. Lubisz miejsce i czas, w którym teraz jesteś

Przeszłość to przeszłość, a przyszłość jeszcze nie nadeszła. Jeśli nie możesz zapomnieć o tym co było, lub wiecznie czekasz na to, co będzie – prawdopodobnie tracisz cenną chwilę, która dzieje się „tu i teraz”. Postaraj się sobie uświadomić, jak piękne jest twoje życie.

4. Nikt – nawet ukochana osoba – nie może przekonać cię do robienia rzeczy, których nie chcesz

Kochasz go. Ale siebie kochasz bardziej. I to jest w porządku. Jeśli masz zrobić coś wbrew swojej naturze – nie rób tego. Musisz robić to, czego ty tak naprawdę chcesz. Początkowo będzie to bardzo trudne, ale w obawie przed urażeniem innych, zapomnisz o sobie. Znajdź zdrową równowagę między szacunkiem dla potrzeb innych i potrzeb własnych.

5. Już nie przeraża cię brak pieniędzy, przyjaciół, wymarzonej przyszłości

Trudno, tak bywa. Ważne jest, aby zrozumieć, że lęk i depresja nic nie zmienią – sprawią, że będziesz czuła się gorzej. Pozytywne podejście i akceptacja teraźniejszości pozwoli zwyciężyć w każdej trudnej sytuacji.